Tiskové zprávy

Kino Hvězda už v plné kapacitě! Zve na Duška i Mishku v síti

Uherskohradišťské kino Hvězda od pondělí 8.6. nabízí plný počet míst v sále, i když pravda, stále s povinnými rouškami. Tato změna se projevuje nově také v možnosti zúčastnit se původně kapacitně omezených programů s živými hosty.

Ke Dni dětí město opět rozezní hudební lavičky Základní umělecké školy

S originálním dárkem k letošnímu Dni dětí přišla Základní umělecká škola Uherské Hradiště. Ulice a náměstí města opět rozezvučí hudebními lavičkami s nahrávkami svých nadaných žáků, a potěší tak návštěvníky, kteří se budou moci v odpočinkových zónách zaposlouchat do své oblíbené hudby.

Letní kino v červnu mimořádně na Kolejním nádvoří

Kvůli bezpečnostním omezením letos nezahájí sezóna letního kina v Uherském Hradiště ve Smetanových sadech, ale na Kolejním nádvoří na Masarykově náměstí, a to od druhého červnového víkendu.

Slovácké divadlo začíná zase hrát

Změny ve vládních nařízeních v Praze, dlouhá a náročná porada v Uherském Hradišti a v polovině minulého týdne bylo jasno. Slovácké divadlo se po více než dvouměsíční pauze opět vrací za svými diváky.

Muzejní noc v karanténě

I když konání společného celoevropského Mezinárodního dne muzeí spojeného s muzejní nocí bylo letos oficiálně přesunuto na termín 14.–16. listopadu 2020, Slovácké muzeum neporuší květnovou tradici. Bohužel návštěvníci budou muset oželet komentované prohlídky, hudební vystoupení a doprovodný kulturní program plánovaný před hlavní budovou Slováckého muzea.

Kino Hvězda znovu otevřeno! Filmové hity pro stovku vyvolených

Uherskohradišťské kino Hvězda může konečně opět přivítat diváky! První dnem, kdy se kino otevře veřejnosti, bude čtvrtek 14. 5. Hvězda bude až do konce měsíce května promítat 2x denně od čtvrtka do neděle nejčastěji v časech 17:30 a 20:30.

Znovuotevření Slováckého muzea

Znovuotevření Slováckého muzea se blíží, a tak uklízíme, dáváme novou svěží tvář předmětům ve stálých expozicích, oprašujeme, leštíme, pulírujeme.

Chlap na střídačku, Vlastníci nebo Tomáš Šebek v on-line kině Hvězda

Korona snad pomalu ustupuje a znovuotevření kina Hvězda Uherské Hradiště se hodně přiblížilo. Chvilku to ale ještě potrvá, a tak si čekání mohou diváci Hvězdy opět zkrátit díky nové týdenní filmové nabídce on-line kina.

Oslaďte si karanténu Jízdou, jízdou na Pionýru nebo speciálem PechaKucha Night

Kino Hvězda Uherské Hradiště opět přináší divákům týdenní filmovou nabídku on-line kina. Od pondělí 27. 4. do neděle 3. 5. mohou diváci díky internetu doma vidět úspěšné premiérové filmy v čele s úspěšnou komedií Příliš osobní známost, ale také si mohou zavzpomínat s kultovní Jízdou Jana Svěráka.

Hvězda posílá do domácností diváků další desítku filmů!

Když nemůžete do kina, proč si neudělat kino doma? Pro tento týden kino Hvězda Uherské Hradiště připravilo prostřednictvím projektů Vaše kino a Moje kino LIVE pro domácí kina diváků celkem 10 filmů různých žánrů, které si může každý promítnout doma díky internetovým streamům.

Zrcadlení Jardy Duška, premiéra Nejvyšší pocty či on-line Cestobraní

Kino Hvězda jede dál on-line a přináší pestrý exkluzivní program - ve dnech 16. - 19. 4. nabídne hned několik on-line programů z projektů Vaše kino a Moje kino Live. Určitě si nenechte ujít předpremiéru filmu Zrcadlení tmy spojenou s povídáním s Jardou Duškem.

Kultura stále žije!

Stejně jako jiná muzea, divadla, kulturní spolky, kroužky, sdružení a další organizace v České republice, i Slovácké muzeum v Uherském Hradišti muselo své objekty pro návštěvníky od 13. března 2020 uzavřít.

Cestovatelský festival Cestobraní proběhne online a podpoří zdravotníky

První ročník cestovatelského festivalu Cestobraní se uskuteční v plánovaném termínu, a to v sobotu 18. dubna, pouze čas se přesouvá na 17.00. Pět přednášejících nakonec bude ve zhruba dvouhodinovém programu vyprávět o cestování online. Vstupné bude benefiční a v plné výši podpoří zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice.

Kino Hvězda rozšiřuje nabídku a možnosti Vašeho kina

Stovky lidí se přidaly ke streamovému projektu Vaše kino a podpořily tak uherskohradišťské kino Hvězda. Ten po zakoupení vstupenky na webu mkuh.cz a vložení příslušného kódu umožňuje přeměnit obývací pokoj v domácí kino s kvalitními filmy prostřednictvím služby na vasekino.cz.

Jura Pavlica, Slovácké divadlo a ZUŠ podpoří koncertem hradišťskou nemocnici

Díků není nikdy dost - tak se jmenuje unikátní koncert, který ve středu 8. dubna odvysílá Slovácké divadlo. Spolu s Jurou Pavlicou a muzikanty Základní umělecké školy chtějí divadelníci vzdát holt zdravotníkům uherskohradišťské nemocnice.

Zuška do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích III

Nejen výuka dětí, ale i kultura se v době trvajícího nouzového stavu přesouvá online. Tímto moderním trendem jde i uherskohradišťská Základní umělecká škola. Příznivci umění se mohou těšit na její třetí koncert, který bude tento čtvrtek 2. dubna v 18 hodin vysílán na školním Youtube kanálu.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.