Tiskové zprávy

Slávnosti na Veľkej Javorine sa blížia

Posledná júlová nedeľa je i tento rok na Veľkej Javorine pevne spätá so Slávnosťami bratstva Čechov a Slovákov.  Tradícia stretávania sa príslušníkov oboch národov na Veľkej Javorine siaha do rokov meruôsmych – 1848. Veľkú Javorinu si určite nevybrali naši predkovia náhodne, patrí k najkrajším miestam celého regiónu a je najvyššou dominantou Bielych Karpát.

Největší světové hity zahrají v atriu kina Lin & Will

Atrium kina Hvězda Uherské Hradiště rozhýbají v pátek 12. 7. tóny písní všech žánrů od světových interpretů a skupin v podání mladého akustického dua Lin & Will z Hodonína.

The Cure v Hyde Parku: čtyři dekády jedním šmahem!

Legendární The Cure, ikony světové hudby se zástupy oddaných fanoušků, jednoho červencového večera roku 2018 vystoupili na pódiu v londýnském Hyde Parku, aby oslavili neuvěřitelných 40 let na scéně.

Mladí filmaři představí svůj krátký film Strom ve větru

Jak dnes vzniká film a jaké pohnutky vedou tvůrce k výběru jeho tématu, se mohou diváci kina Hvězda Uherské Hradiště dozvědět v úterý 18. 6. od 19 hodin, kdy bude mít premiéru absolventský film studentů 4. ročníku střední školy filmové ve Zlíně nazvaný Strom ve větru.

WOW: poklady soukromých kabinetů kuriozit jen ve Hvězdě

Uherskohradišťské kino Hvězda promítne jako jediné kino v Česku unikátní italský dokument „Wunderkammer – WOW – World of Wonders“. Diváci jsou zváni na jinak zcela nepřístupná místa soukromých kabinetů kuriozit po celé Francii, Itálii, Rakousku a Anglii, aby objevili neuvěřitelné! Projekce se koná ve čtvrtek 13. 6. od 18:15.

Nostalgická maringotka LADY a slavnost Kinematograf 100

Co dnes není digitální? Analogové technice už téměř odzvonilo, avšak své kouzlo neztratila, spíše naopak! Ve středu 5. 6. zasáhne magická krása analogu díky akci Kinematograf 100 také Uherské Hradiště.

Prado: návštěva světoznámého muzea bez tlačenic

Madridské Museo del Prado slaví 200 let existence a ve výpravném filmu nazvaném „Prado – sbírka divů“ přiblíží svůj příběh a především ta nejskvělejší mistrovská díla ze svých sbírek.

Premiéra Odcházení a koncert kvartetu Jiřího Kotačy

Na první pohled cesta bez konce, zahalená do mlhy, metafory a symbolismu. Postupně přechází do bodu, kdy je třeba klást si existenciální otázky, kam lidská společnost směřuje. Má cesta vůbec nějaký konec? A může lidskost umřít? Obrazově i zvukově minimalistická meditace o lidské společnosti...

Nabarvené ptáče přilétne s multimediální výstavou

Diváci kina Hvězda Uherské Hradiště si od 5. do 23. června budou moci ve foyer prohlížet putovní multimediální výstavu Nabarvené ptáče, věnovanou natáčení stejnojmenného nového českého filmu Václava Marhoula.

Reggay přivezou do Hradiště slunce Jamajky

Letní pohodu v Uherském Hradišti nažhaví koncert skupiny Reggay - osmičlenné dávky reggae z Moravy a Rumunska s hlavním stanem ve Zlíně. Kapela působí na scéně více jak 10 let a za sebou má několik stovek koncertů.

Za Klimtem a Schielem do „zlaté éry“ Vídně

Geniální učitel a jeho geniální žák. Oba způsobili ve výtvarném umění revoluci a  šokovali konzervativní Vídeň své doby… Vrhněte se do vídeňského uměleckého světa z přelomu století a projděte si výstavy legendárních děl Klimta a Schieleho.

V Dílně animace zanimují najednou člověka, deštník i boty

V Dílnách animace, které se pravidelně konají v Dětském filmovém ateliéru kina Hvězda Uherské Hradiště se pod vedením Marcely Polochové z Univerzity Tomáše Bati děti od 8 let věnují ruční technice animace.

Balet v kině: Carmen s Petruškou živě se ZUŠkou

Kubánský choreograf Alberto Alonso přišel na výzvu fenomenální primabaleríny Maji Plisecké s další verzí baletu o Carmen! Tento smyslný a vášnivý balet o jednom jednání, bude uveden spolu s Petruškou, novou produkcí Bolšoj baletu, která zcela vystihuje duši ruského baletu.

Skleněný pokoj pro neslyšící, cizince a studenty

Kino Hvězda Uherské Hradiště nabídne v úterý 7. 5. v 15:00 netradiční filmovou projekci určenou pro neslyšící, ale i diváky, jejichž preferovaným nebo oblíbeným jazykem je angličtina. K vidění bude nový český film Skleněný pokoj, a to v anglickém znění s českými titulky.

Dětská neděle ukáže, co umí Šikulové a Hvězdy

Na tradiční Dětské neděli, která se koná 12. 5. od 13:30 v kině Hvězda, Dům dětí a mládeže Šikula a Městská kina Uherské Hradiště předvedou, co se naučili Šikulové a Hvězdy v kroužcích a dílnách během školního roku 2018/2019.

Argentinský bluesman Daniel de Vita zazáří i v Míru

Daniel de Vita je kytarista a zpěvák z Buenos Aires, který na světové bluesové scéně rozhodně není žádným nováč­kem. Poprvé byl Daniel na evropském turné v létě 2017, kdy odehrál 31 koncertů v Barceloně, Madridu, Toulouse, Rennes, Nantes, Milanu, Vídni, Praze a dalších městech.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.