Tiskové zprávy

Zuška do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích III

Nejen výuka dětí, ale i kultura se v době trvajícího nouzového stavu přesouvá online. Tímto moderním trendem jde i uherskohradišťská Základní umělecká škola. Příznivci umění se mohou těšit na její třetí koncert, který bude tento čtvrtek 2. dubna v 18 hodin vysílán na školním Youtube kanálu.

Divadlo Sklep epidemie neporazila, v září přijede s Mlýny

Kultovní představení a nejúspěšnější drama Divadla Sklep Mlýny se v uherskohradišťském kině Hvězda z důvodu současných bezpečnostních opatření musí znovu (už potřetí) posunout.

Kino Hvězda přináší 3 premiérové volby pro Vaše kino

O uplynulém víkendu se diváci kina Hvězda Uherské Hradiště poprvé zapojili do projektu „Vaše kino“, které po zakoupení vstupenky a vložení příslušného kódu umožňuje přeměnit obývací pokoj v domácí kino s kvalitními filmy.

Vaše kino začíná už o víkendu Afrikou na Pionýru!

Dobrá zpráva z kina Hvězda pro všechny příznivce filmu: kino Hvězda Uherské Hradiště se zapojuje do projektu „Vaše kino“ a promítá on-line. Když nesmí diváci do svého oblíbeného kina, přichází kino k nim do obýváku! Virtuální doba si žádá virtuální řešení! Proč si neudělat doma parádní kino s premiérovými filmy?

Distanční způsob vzdělávání na hradišťské ZUŠce

Už více než týden jsou z nařízení Vlády České republiky kvůli koronaviru uzavřeny české školy, včetně Základní umělecké školy Uherské Hradiště. Ačkoliv učebny a lavice zejí prázdnotou, koronavirové prázdniny děti a učitelé nemají – ti v hradišťské ZUŠce se pustili do distančního vzdělávání a vyučují děti i s nimi komunikují na dálku.

Koncert online: Zuška do ouška aneb Zuška v papučích stále na očích

Už tuto středu se můžete těšit na online koncert Základní umělecké školy v Uherském Hradišti, který bude od 18. hodiny večerní vysílán na školním Youtube kanálu.

Dotýkat se je dovoleno!

Slovácké muzeum otevře ve čtvrtek 12. března v hlavní budově v 17.00 hodin novou výstavu s názvem Podoby vína. Návštěvníci na vlastní oči i po hmatu mohou zkoumat díla nevidomých lidí, kteří se při své práci nechali inspirovat právě vínem.

Západní pobřeží USA očima mladých cestovatelů

Pro velký zájem o cestovatelské besedy zařazuje kino Hvězda Uherské Hradiště do svého programu druhý díl cestovatelského cyklu Jiřího Eibensteinera a Petry Novákové, kteří po roce a čtvrt v Kanadě zavítali do Spojených států amerických.

10 let dobrého cestování v Malém Tibetu v Portale

Do Cafe Portal v Uherském Hradišti zavítá v úterý 10. 3. Jiří Sázel (Brontosauři v Himalájích), který jezdí do Malého Tibetu již 10 let. Poprvé tam vyrazil v roce 2008 a jako dobrovolník vyučoval děti a pomáhal na stavbě. Mezitím založil neziskovku Brontosauři v Himálajích, která bere do Malého Tibetu každý rok 60 lidí, kteří zde chtějí cestovat a také pomáhat.

Španělské tance v jedinečném programu ve Hvězdě

Dramaturgové kina Hvězda Uherské Hradiště získali pro program Kulturních delikates jedinečnou přehlídku španělských tanců v čele s flamencem. Komponovaný program „Danzar al aire español | Suite Flamenca“ kino Hvězda promítne ve čtvrtek 12. 3. od 20 hodin v české premiéře.

Festival Jeden svět 2020: tucet cest k rozšíření obzorů a inspiraci

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět přinese také letos šokující i pozitivní dokumenty s hosty a besedami. V Uherském Hradišti bude k vidění celkem 12 premiérových filmů nejen o ekologických problémech, ale také o válce, bezpráví, aktivismu a pokusech najít alternativu.

Turbo-šansonisté Poletíme? přistanou v Míru

Kapela Poletíme? letí k pomyslné špičce české hudební scény. Je o ni takový zájem, že na jejich koncertech bývá po celé republice narváno. Loni na jaře vydali novou desku „Chce to hit!“, se kterou pilně koncertují. V minulém roce dvakrát za sebou vyprodali brněnskou Flédu.

Šokující dokument V síti i s jednou z protagonistek ve Hvězdě

Nový český dokument V síti režisérsko-scenáristického dua Barbora Chalupová – Vít Klusák se těší nebývalému zájmu ve všech koutech Čech i Moravy a má dokonce ambice proniknout také do zahraničních kin. Už před svou celostátní premiérou aktivoval zájem široké veřejnosti, ale také pedagogů, psychologů či policistů.

Nesmrtelné Labutí jezero živě z Bolšoj baletu s vystoupením ZUŠ

Kdo by neznal Labutí jezero! Dokonce i ti, kdo baletu nefandí, vědí, že se se jedná o nejhranější a nejznámější balet vůbec. Labutí jezero je zároveň symbolem Bolšoj baletu a ruské baletní tradice.

Únorová přehlídka favoritů na Oscara v kině Hvězda

Leden a únor se tradičně nese ve znamení vyhlašování nejlepších filmů a výkonů profesionálů filmového průmyslu – tedy filmových cen Oscar a Zlatý glóbus. Přehlídku oceněných a nominovaných filmů za rok 2020 najdou diváci také v únorovém programu kina Hvězda Uherské Hradiště.

Francouzský Orfeus a Eurydika s virtuózním Flórezem

Kulturní delikatesy uherskohradišťského kina Hvězda pokračují ve velkém stylu. Aktuálně se mohou diváci těšit na operu Orfeus a Eurydika z La Scaly ve vzácné, technicky náročné francouzské verzi.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.