Tiskové zprávy

Zašlá krása lidových staveb

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti otevřelo výstavu Lidové stavby (ne)známé, která je věnována lidovému stavitelství Zlínského kraje. Nabízí pohled na řemeslný um lidí bez technologického a inženýrského vzdělání. Pohled na možnosti zpracování a výstavbu z přírodních materiálů, ze kterých byly dřívější domy a příbytky stavěny.

Slovácké divadlo pro děti připravilo muzikál o bylinkách

Muzikál Anička a bylinkové kouzlo - to je název titulu určeného nejmenším divákům, který měl premiéru v neděli 11. listopadu ve Slováckém divadle.

Feinkošt 2018: šestice nejlepších českých a německých "kraťasů"

Pečlivý výběr toho nejlepšího ze současné české a německé krátkometrážní tvorby putuje také do kina Hvězda Uherské Hradiště.

V čem je Korea víc sexy než Bali?

Mladý filantrop rozesměje kino. Je mu teprve 27 let a již dokázal získat přes 1 000 000 Kč pro více než 20 lidí s handicapem. Vydal populární knížku Odposlechnuto v Praze, odeslal přes 1 000 ručně psaných pohlednic a uspořádal více než 50 cestovatelských stand-upů po celé České republice.

Filmová Hlava plná snů britských Coldplay

Jedna z největších kapel současnosti se úplně poprvé podělí o svůj příběh! Zásadní dokument A Head Full Of Dreams mapuje neuvěřitelnou cestu Coldplay od skromných začátků až k postavení super hvězdy plnící stadiony.

Listopad ve Hvězdě: 33x Na britskou notu!

UK/UH 2018, tedy přehlídka britského filmu a kultury, letos v Uherském Hradišti neproběhne. Kino Hvězda ale během listopadu promítne 11 britských filmových titulů včetně specialních projekcí. Z distribuční nabídky budou dominovat Bohemian Rhapsody, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny a Johnny English znovu zasahuje.

Romantickou Sylfidu z Moskvy doplní vystoupení baletek ZUŠ

Sezóna Kulturních delikates v kině Hvězda Uherské Hradiště je již v plnému proudu. V neděli 11. 11. v 15:45 přinese romantickou Sylfidu v přímém přenosu z Bolšoj baletu v Moskvě. La Sylphide je nejstarším přeživším baletem (1832), stylový poklad dánského mistra baletu Augusta Bournonvilla.

Van Goghovy díla pod střechou kina Hvězda

Kino Hvězda Uherské Hradiště nabídne v listopadu další dokument pro milovníky výtvarného umění. Nový pohled na Van Gogha prostřednictvím odkazu největší soukromé sběratelky Helene Kröller-Müller, která začátkem 20. století zakoupila téměř 300 děl tohoto holandského mistra, nese název "Van Gogh - o obilných polích a oblačném nebi". Hvězda jej promítne v úterý 6. 11. v 15:00 a ve středu 7. 11. ve 20:00. Senioři, studenti a členové Kulturních delikates mohou využít zajímavé slevy. V prosinci se mohou diváci těšit na Caravaggia.

Třinácté Ohlédnutí už od listopadu

Městská kina Uherské Hradiště vyzývají k účasti v 13. ročníku neformálního „slováckého press fota“ Ohlédnutí. Fotografie ze Slovácka, Horňácka a dalších regionů mají zobrazovat rozmanité pohledy na místa, lidi nebo třeba krajinu v čase předešlého roku. Již od 1. listopadu mohou všichni fotografové a fotografky na webových stránkách ohlednuti.uh.cz začít vkládat své soutěžní fotografie. Hostujícími kurátory letos budou hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník a hudebník (ex-Buty) Milan Nytra.

Antidiskotéka Jiřího Černého: Hudba v roce 1968 a já

Známý hudební kritik a publicista Jiří Černý zavítá ve čtvrtek 25. 10. do Uherského Hradiště, aby zavzpomínal na rok 1968. Nejdříve v kině Hvězda v 16 hodin uvede legendární film režiséra Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci a se svou Antidiskotékou se pak přesune do Cafe Portal. Tentokrát se nezaměří na tvorbu jednoho konkrétního interpreta či skupiny, ale na rok 1968, který znamenal revoluci i v hudbě.

V Cafe Portal o sovětské okupaci v české paměti

Hlouběji se zamyslet nad sovětskou okupací v roce 1968 budou mít možnost ti, kteří v úterý 16. 10. v 18 hodin zavítají na besedu do literární kavárny Cafe Portal v Uherském Hradišti. Rozhovory s pamětníky významných událostí 20. století, které natáčejí redaktoři občanského sdružení Post Bellum už 15 let, tu bude presentovat a komentovat jeden z autorů těchto interview Adam Drda. Tento novinář a dokumentarista je spolupracovníkem Revolver Revue a redaktorem rozhlasového pořadu Příběhy 20. století.

Free Cinema: tvůrčí víkend pro začínající filmaře

V sobotu 20. 10. a v neděli 21. 10. ovládne kino Hvězda Uherské Hradiště projekt Free Cinema určený především mladým filmařům. Hlavním programem bude dvoudenní workshop "Natoč si svůj film" (sobota i neděle od 10:00), který naváže na úspěšné uvedení během Letní filmové školy.

Cover verze státních hymen programem Sletu bubeníků

17. ročník Sletu bubeníků letos zavítá letos také do uherskohradišťského klubu Míru. Celkem se tu v sobotu 20. 10. od 20 hodin na pódiu rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely a cimbál.

Aida: milostný trojúhelník v luxusním balení z Madridu

Kino Hvězda Uherské Hradiště zahajuje ve čtvrtek 18. 10. svůj nový program Kulturních delikates 2018/2019 projekcí záznamu opery Aida z madridského Teatro Real. To slaví své dvousetleté výročí a při této příležitosti se rozhodlo opět využít část kulis, které byly deset let z technických důvodů uloženy v depozitáři. Aida se tak vrací do Teatro Real v plné své kráse!

Rychlé šípy jsou plnoleté

Nejúspěšnější komedie v celé historii Slováckého divadla je plnoletá. Přesně před osmnácti lety, tedy 9. října 2000 měla v Uherské Hradišti premiéru jevištní podoba slavného komiksu Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera Rychlé šípy.

Filmová zábava i pokus o rekord v Den evropského ART filmu

V neděli 14. 10. se ve všech důležitých evropských kinech uskuteční European ART Cinema Day - den věnovaný nejen evropskému filmu, ale i zábavě kolem něj. Jako člen Europa Cinemas se do akce znovu zapojuje také kino Hvězda Uherské Hradiště se zajímavým programem pro každého.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.