Tiskové zprávy

Výstava ve výlohách města Hradiště

Za výtvarným uměním nemusíte do aukčních síní ani do galerie. Čeká na vás přímo v ulicích města Uherské Hradiště. Ty si pro svoji nejnovější výstavu zvolili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

Slovácké divadlo odvysílá další inscenace, tentokrát v televizi

Pandemie koronaviru už čtvrtý měsíc znemožňuje divadelníkům uherskohradišťské scény hrát. Aby zůstali v kontaktu s diváky, odvysílali na svém facebookovém profilu téměř dvě desítky záznamů, které viděly desetitisíce diváků.

Ředitel Slováckého divadla Bartoš ve funkci skončil

Přesně po 101 dnech skončilo působení Jaroslava Bartoše ve funkci ředitele Slováckého divadla. Rezignoval ve čtvrtek 10. prosince 2020. Rada města Uherské Hradiště, zřizovatele divadla, jeho rezignaci přijala.

Lidi přišli na kafe a nosili dárky. Divadelníci otevřou okno U hladového herce znovu

Více než stovka lidí zavítala minulý čtvrtek k hlavnímu vchodu Slováckého divadla na kávu, čaj a setkání se svými oblíbenými herci. Vydávaly je oblíbené tváře slovácké scény Jitka Hlaváčová, Petra Staňková, Tomáš Šulaj a Pavel Šupina. A protože odezva předčila všechna očekávání, výdejové okýnko U hladového herce otevřou divadelníci ve čtvrtek znovu.

S On-line kinem Hvězda na premiéry a speciality

Skoro všechno je zavřeno, ale přístup k zajímavým filmovým titulům a speciálním programům nikoliv. Městská kina Uherské Hradiště nabízejí svým divákům možnost udělat si každý den kino doma prostřednictvím projektu Moje kino LIVE.

Mlsné medvědí příběhy s animačním workshopem!

Díky projektu Moje kino LIVE nabízí kino Hvězda Uherské Hradiště v neděli 15. 11. od 16 hodin zajímavý program pro malé animátory a animátorky. Po animáku Mlsné medvědí příběhy bude následovat animační dílna s Aeroškolou, kde si budou děti s rodiči moci vyzkoušet, jak takový animovaný film vzniká prostřednictvím medvědí loutky.

Slovácké divadlo otvírá Okno u hladového herce. Obsluhovat budou populární tváře

Slovácké divadlo přichází s další originální akcí. Po telefonátech seniorům s názvem Jako na zavolanou otevře ve čtvrtek 12. listopadu okénko U hladového herce.

Havel nebo Krajina ve stínu v On-line kině Hvězda!

Kino Hvězda Uherské Hradiště je i nadále uzavřeno, avšak filmoví fanoušci mají stále každý den možnost využít on-line programu díky projektu Moje kino LIVE. Druhý listopadový týden odstartuje drama Havel, následovat bude Psí láska spojená s debatou s hlavní aktérkou, musherkou Janou Henychovou.

Slovácké divadlo má rekordní tři nominace na Thálii

Slovácké divadlo slaví historický úspěch. I letos se jeho herci probojovali mezi absolutní špičku a byli nominovaní na nejvyšší herecké ocenění u nás - Thálii. Poprvé v historii však jde hned o tři umělce, a to Jitku Hlaváčovou, Pavlínu Hejcmanovou a Tomáše Šulaje, což je v regionálních divadlech nebývalé.

S Hvězdou on-line na filmy, besedy i festival Mezipatra!

Diváci uherskohradišťského kina Hvězda mají i v prvním týdnu měsíce listopadu možnost udělat si každý den zábavný či poučný večer prostřednictvím on-line kina. K vidění bude road movie Lola, pásmo Stopy hrůzy #1, v rámci coronové speciálu „Festivalu otrlého diváka“ béčkový horror Nindža Zombák, zahájení festivalu Mezipatra s premiérou filmu Nic ve zlým a následnou party formou online DJ setu.

On-line kino Hvězda přináší každý den s filmem

Kino Hvězda Uherské Hradiště je stejně jako všechny kina zavřeno, ale diváci si opět mohou každý den vždy od 20:30 udělat skvělé kino doma! Už dnes, tj. 12. 10. je na programu on-line kina francouzská komedie Co jsme komu zase udělali?

Život a dění na přelomu prvního tisíciletí

Panelová výstava v Památníku Velké Moravy vás přenese do doby panování knížat Svatopluka i Bořivoje

K2 s horolezkyní Kolouchovou a režisérkou Počtovou

Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a vloni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2.

MUŽ v různých polohách na výstavě UMPRUMky

Foyer kina Hvězda Uherské Hradiště bude ve dnech 1. – 25. 10. hostit výstavu nazvanou MUŽ, která prezentuje práce žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Zastoupeny budou všechny vyučované obory.

Komedie Rychlé šípy slaví 20 let od premiéry

Když jsme v roce 2000 začali komedii ve svém volném čase jen tak pro pobavení zkoušet, počítali jsme s několika reprízami. Ani ve snu by nás nenapadlo, že začínáme přepisovat historii Slováckého divadla.” To jsou slova herce Davida Vaculíka, který baví diváky jako Jindra Hojer v inscenaci režiséra Roberta Bellana Rychlé šípy. Její obliba je tak velká, že v pátek 2. října oslaví na jevišti už dvacáté narozeniny.

Výstava Panta Rhei představí práce umělců z pěti zemí

Ve dnech 19. – 30. 9. máte možnost ve foyer kina Hvězda v Uherském Hradišti vidět výsledky letošního 12. ročníku mezinárodního výtvarného sympozia Panta Rhei. Umělci z Česka, Slovenska, Německa, Polska a Maďarska budou prezentovat díla, která vznikla v průběhu jednoho týdne z materiálů, jenž byl určen k likvidaci.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.