Tiskové zprávy

Nesmrtelné Labutí jezero živě z Bolšoj baletu s vystoupením ZUŠ

Kdo by neznal Labutí jezero! Dokonce i ti, kdo baletu nefandí, vědí, že se se jedná o nejhranější a nejznámější balet vůbec. Labutí jezero je zároveň symbolem Bolšoj baletu a ruské baletní tradice.

Únorová přehlídka favoritů na Oscara v kině Hvězda

Leden a únor se tradičně nese ve znamení vyhlašování nejlepších filmů a výkonů profesionálů filmového průmyslu – tedy filmových cen Oscar a Zlatý glóbus. Přehlídku oceněných a nominovaných filmů za rok 2020 najdou diváci také v únorovém programu kina Hvězda Uherské Hradiště.

Francouzský Orfeus a Eurydika s virtuózním Flórezem

Kulturní delikatesy uherskohradišťského kina Hvězda pokračují ve velkém stylu. Aktuálně se mohou diváci těšit na operu Orfeus a Eurydika z La Scaly ve vzácné, technicky náročné francouzské verzi.

Valentýn ve Hvězdě: romantický film s večeří pro dva

Kino Hvězda Uherské Hradiště připravilo na období 11. - 15. 2. již tradiční valentýnskou akci pro všechny zamilované páry.

Komedie Úča musí pryč! slaví 100. reprízu

Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se vzdala třídnictví. Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka Milerová však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit a velmi vyostřená třídní schůzka začíná. To je stručný děj komedie Úča musí pryč!

Horské vody Jeseníků objektivem Jiřího Kalabise

Díky výstavě fotografií Jiřího Kalabise nazvané Fotografie pro Vincence Priessnitze se mohou diváci ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště seznámit se stále se rozrůstajícím souborem převážně abstraktních snímků, jejichž obsahem jsou výtvarně zaměřené pohledy do horské vody Jeseníků.

André Rieu oslaví v kině 70 velkolepou hudební hostinou

Král valčíku, houslový virtuóz a bavič André Rieu slaví sedmdesátiny. Na svém zámku v Maastrichtu pořádá velkolepou party, u které mohou být exkluzivně také diváci kin po celém světě.

VEPŘO FEST aneb SLAVNOSTI MASOPUSTU v Napajedlích

O masopustu se odpradávna traduje, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Že je to lákavá představa? Realizovat ji můžete již druhou únorovou sobotu v Napajedlích. 8. 2. tu od 10:00 do 17:00 v areálu za Novým klášterem proběhnou historicky první vepřové hody pod otevřenou oblohou. Pořadateli akce jsou agentury Vše pro akci, Event Time a Klub Kultury Napajedla.

Slovácké divadlo uvede ve světové premiéře adaptaci románu Toma Robbinse V žabím pyžamu

Uherskohradišťské Slovácké divadlo uvede tuto sobotu ve světové premiéře divadelní adaptaci románu V žabím pyžamu amerického spisovatele Toma Robbinse. Tak trochu absurdní psychedelické podobenství nastudoval se souborem režisér Jakub Maceček.

Ve Hvězdě se v Dílně animace narodí malí roboti

Kino Hvězda Uherské Hradiště ve spolupráci s Marcelou Polochovou z UTB ve Zlíně nabízí i v roce 2020 tvořivá nedělní odpoledne s animací. V další Dílně animace, která se koná v Dětském filmovém ateliéru kina Hvězda v neděli 26. 1. od 14 hodin, děti oživí formou ploškové a objektové animace různé charaktery figur technického rázu a vzniknou tak malí roboti.

Romantická Giselle živě z Bolšoj baletu s předprogramem ZUŠ

Aktuální sezónu kulturní delikates kina Hvězda Uherské Hradiště obohatí v neděli 26. ledna od 15:45 živý přenos Giselle z moskevského Bolšoj baletu. Když ke konci 19. století Giselle téměř zmizela z repertoárů, byl to právě ruský balet, který toto dílo uchoval.

Jazzová legenda Ella Fitzgerald v unikátním dokumentu

Kulturní delikatesy kina Hvězda Uherské Hradiště v aktuální sezóně přináší kromě baletu, oper a klasické hudby také jazzové večery. Ve čtvrtek 16. 1. ve 20 hodin se mohou příznivci žánru těšit na hudební dokument Ella: Just One Of Those Things. Ten přináší dosud nepoužité záběry a rozhovory, díky kterým dokonale přiblíží umělkyni a příběh její hudby.

Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny

V poslední den v roce do kina Hvězda a Smetanových sadů v Uherském Hradišti za­vítá Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny.

Silvestrovský koncert s královnou sopránu a kouzelníkem

Tradičním programem Kulturních delikates kina Hvězda Uherské Hradiště se vedle Louskáčka stal také přímý přenos koncertu Berlínské filharmonie.

Největší filmové hity svátků a trháky nového roku

Prosincový rodinný hit Ledové království II bude mít koncem roku a začátkem nového v kině Hvězda Uherské Hradiště silné konkurenty.

Vánoce ve světě modrotisku

Jen několik málo dní zbývá do letošních Vánoc. Slovácké muzeum na příští týden připravilo tradiční předvánoční ukázku činností lidových tvůrců pro rodiče s dětmi, veřejnost, ale také pro studenty všech typů škol.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.