Tiskové zprávy

Niesner králem slivovice

Do archivu poselství budoucím generacím bude 4. dubna uložen podruhé vzorek ze Salaše

Kintari přivezou do Hradiště tance, hudbu a bizarní masky Indonésie

Závěr festivalu dokumentárních filmů Jeden svět 2019 v kině Hvězda Uherské Hradiště bude zcela zasvěcen Indonésii. Tematický blok v pátek 29. 3. v 19 hodin zahájí dokument O čem sní pankáči, vykreslující lidsko-právní, sociální i ekologické problémy indonéské společnosti.

Festival Jeden svět: inspirace dokumenty, besedami i virtuální realitou

Dokumenty festivalu Jeden svět v Uherském Hradišti spojují lidi a místa, nabízí otázky a odpovědi. Ve dnech 25. - 29. března bude k vidění celkem 14 dokumentárních filmů se zajímavými hosty a k tomu 8 virtuálních, které divákům pomohou pochopit, jak se může cítit člověk zbavený svobody.

Na jeviště Slováckého divadla vstupuje klasická komedie Les

Klasickou ruskou komedii Les uvede už tuto sobotu Slovácké divadlo. Alexandr Nikolajevič Ostrovskij ji napsal v roce 1871.“Skrze příběh pokrytecké statkářky prodávající po kouskách les kolem svého panství vysadil autor les, či spíše neproniknutelnou houštinu, lidských vztahů rostoucích ve společnosti založené pouze na hraní rolí, přetvářce a falši,” říká dramaturgyně Iva Šulajová. Režisérem slovácké novinky je Roman Groszmann.

Antidiskotéka Jiřího Černého věnovaná Glenu Hansardovi

Nesmrtelný hudební kritik Jiří Černý opět zamíří do Uherského Hradiště. V Cafe Portal ve své Antidiskotéce ve čtvrtek 21. 3. od 19 hodin představí irského hudebníka Glena Hansarda, jehož životní i hudební pouť je velmi spojena i s Českou republikou.

V Dílně animace děti roztančí svá školní pouzdra

V březnové Dílně animace v Dětském filmovém ateliéru kina kina Hvězda Uherské Hradiště se děti formou objektové animace během tří hodin pokusí o oživení věcí, které denně nosí s sebou do školy ve svém pouzdře.

Jednosvětový Hradišťský blešák a Czech Zero Waste

Bohatý předprogram festivalu dokumentárních filmů Jeden svět 2019 v Uherském Hradišti provází téměř celý březen. Ve čtvrtek 21. 3. se mohou zájemci v Cafe 21 od 16:30 na besedě Czech Zero Waste díky studentce Environmentálních studií Helče Škrdlíkové a mladé podnikatelce Katce Kovaříkové dozvědět, co je to zero waste život.

Festival Jeden svět 2019 v Uherském Hradišti

Dokumenty, které ti mohou pomoci otevřít oči, najít jinou cestu a pochopit odlišné lidi - tak lze ve zkratce charakterizovat obsah a poslání festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který se bude opět konat také v Uherském Hradišti.

Březen ve Hvězdě ve znamení oceněných filmů a Jednoho světa

Kino Hvězda Uherské Hradiště zařadilo do svého březnového programu výběr filmů, které získaly nebo si dělají naděje na zisk filmových ceny Oscar, Zlatý Glóbus a Český lev.

Pro velký úspěch Hvězda reprízuje Metallicu i Dalího

S výjimečným zájmem se v únoru v uherskohradišťském kině Hvězda setkala projekce koncertu Metallicy z Nimes a novinkový dokument o Salvadoru Dalím.

Legendární Energit v hvězdné sestavě v Míru

Není mnoho českých rockových skupin, které sklidily ohlas i v zahraničí. Energitu v čele s Lubošem Andrštem se to však ve fúzových sedmdesátých letech podařilo.

Spící krasavice: pohádkový balet s předprogramem ZUŠ

Záznam špičkového vystoupení Bolšoj baletu Spící krasavice nabídne kino Hvězda Uherské Hradiště jako další program Kulturních delikates v neděli 10. 3. od 15:45. Nesmrtelnou pohádku o Šípkové Růžence vypráví balet Spící krasavice ve skutku velkorysém stylu odrážejícím balet carského dvora 19. století.

Zkáza Dejvického divadla v exkluzivní předpremiéře

Zkáza Dejvického divadla míří do kin. Všech šest dílů nového seriálu České televize promítnou vybraná kina v exkluzivní předpremiéře v jeden jediný večer, ve středu 27. 2. od 19 hodin!

Sociální služby na 26 způsobů představí výstava ve Hvězdě

S celým portfoliem poskytovatelů sociálních služeb na Uherskohradišťsku se můžete seznámit na Výstavě poskytovatelů sociálních služeb, která bude instalována ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 21. února od 16 hodin, k vidění bude do 15. března.

Beseda na téma migrace do Evropy v Cafe Portal

Kdo je uprchlík, kdo migrant? Proč se stěhujeme a jaké to má důsledky? Může Evropa ještě přijímat další přistěhovalce?

45 let blues-rockového Energitu v klubu Mír

Během svého turné k oslavě 45 let od založení zamíří česká blues-rocková legenda Energit také do uherskéhradišťského klubu Mír. Koncert skupiny, hrající momentálně ve hvězdném složení Andršt - Kulhánek - Holeček - Zelenka, začíná ve čtvrtek 7. 3. od 20 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.