Tiskové zprávy

Jazzová legenda Ella Fitzgerald v unikátním dokumentu

Kulturní delikatesy kina Hvězda Uherské Hradiště v aktuální sezóně přináší kromě baletu, oper a klasické hudby také jazzové večery. Ve čtvrtek 16. 1. ve 20 hodin se mohou příznivci žánru těšit na hudební dokument Ella: Just One Of Those Things. Ten přináší dosud nepoužité záběry a rozhovory, díky kterým dokonale přiblíží umělkyni a příběh její hudby.

Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny

V poslední den v roce do kina Hvězda a Smetanových sadů v Uherském Hradišti za­vítá Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny.

Silvestrovský koncert s královnou sopránu a kouzelníkem

Tradičním programem Kulturních delikates kina Hvězda Uherské Hradiště se vedle Louskáčka stal také přímý přenos koncertu Berlínské filharmonie.

Největší filmové hity svátků a trháky nového roku

Prosincový rodinný hit Ledové království II bude mít koncem roku a začátkem nového v kině Hvězda Uherské Hradiště silné konkurenty.

Vánoce ve světě modrotisku

Jen několik málo dní zbývá do letošních Vánoc. Slovácké muzeum na příští týden připravilo tradiční předvánoční ukázku činností lidových tvůrců pro rodiče s dětmi, veřejnost, ale také pro studenty všech typů škol.

O hudbě roku 1989 na Antidiskotéce Jiřího Černého

Známý český hudební kritik a publicista Jiří Černý opět zavítá do uherskohradišťského Cafe Portal se svou Antidiskotékou. Ve středu 11. 12. se tu od 19:00 rozběhne kontaktní hudební program věnovaný hudbě roku 1989.

Vánočního Louskáčka „předskočí“ mladí tanečníci ZUŠ

Kulturní delikatesy kina Hvězda nemohou v předvánočním čase opomenout klasický, nekonečně oblíbený balet Louskáček. Čajkovského kouzelný balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna v úžasném zpracování moskevského Bolšoj baletu je zkrátka symbolem správné vánoční atmosféry.

Malé oči: zábava i tvoření na dětském filmovém festivalu

Vydejte se na pořádný filmový výlet! Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči přináší náročným zrakům i uším malých diváků opět pestrý a bohatý program – letos zaměřený na zvuk a filmovou hudbu.

Maškarní ples: elegantní hra svádění a zrady z Barcelony

Program Kulturních delikates kina Hvězda Uherské Hradiště přinese ve čtvrtek 14. 11. od 19 hodin skvělý operní kus Maškarní ples Giuseppe Verdiho v záznamu z barcelonského Gran Teatre del Liceu.

Slayer zaútočí nekompromisním koncertem a horrorem

Heavy, speed a pak přišel thrash, aby drtil bláznivé „headbangers“ metalové fanoušky v dávných osmdesátkách. V té době kralovaly americké a potažmo i světové thrash metalové scéně čtyři skupiny: Metallica, Slayer, Megadeth a Anthrax.

Spisovatel Palán přiveze do Portalu druhé nebe samotářů

Do Uherského Hradiště znovu zavítá spisovatel Aleš Palán, aby představil svou novou knihu „Jako v nebi, jenže jinak“.

Víkend s UK/UH: přijďte zažít „šedesátkový“ Londýn!

Od pátku 22. do neděle 24. listopadu ovládne kino Hvězda Uherské Hradiště přehlídka UK/UH (Dny britského filmu a kultury). Prostřednictvím dobových filmů, můžete dokonale prožít Swinging London a Swinging Sixties - 60. léta ve Velké Británii.

Miles Davis zahájí jazzovou sekci Kulturních delikates

„Byl vizionář, inovátor a tvůrce, který se vzepřel kategorizaci i ztělesněním pojmu cool jazz.“ Také takto Milese Davise charakterizuje dokumentární film Miles Davis: Birth Of the Cool, který je sondou do života a uměleckého vývoje této známé hudební a kulturní ikony.

Camino na kolečkách dorazí do Hradiště i s výstavou

Film Camino na kolečkách vznikl na 600 kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti do Španělska, kterou překonal Jan Dušek jako první český vozíčkář v historii.

Báseň o lidech a andělech Cirku La Putyka ve Hvězdě

Kultovní představení Cirku La Putyka Up End Down s nespočtem repríz u nás i v zahraničí a pyšnící se i oceněním Divadelních novin za Inscenaci roku 2010 v kategorii Tanec a balet, zamíří také do kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Dny pro duševní zdraví 2019

10. září 2019 v den mezinárodně věnovaný prevenci sebevražd začaly v České republice Týdny pro duševní zdraví. Potrvají do poloviny října. Celostátně se tak můžete setkat v různých městech ČR s přednáškami, koncerty, workshopy, filmovými projekcemi.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.