28. 2. 2019 | Jaromír Orel

Březen ve Hvězdě ve znamení oceněných filmů a Jednoho světa

Tiskové zprávy
Městská kina

Kino Hvězda Uherské Hradiště zařadilo do svého březnového programu výběr filmů, které získaly nebo si dělají naděje na zisk filmových ceny Oscar, Zlatý Glóbus a Český lev.

Diváci tak mohou znovu vidět megatrhák Bohemian Rhapsody a objevit filmy Zelená kniha, Šťastný Lazarro nebo Kafarnaum, které do české distribuce dorazily teprve nyní. Z českých titulů se do kina vrátí Hastrman, Jan Palach a Toman. Kino znovu promítne také nejúspěšnější výtvarný dokument Salvador Dalí – Hledání nesmrtelnosti (6. 3.) i koncert skupiny Metallica z francouzského Nimes (5. 3.). Příznivcům Tibetu jsou určeny dvě projekce v rámci Festivalu pro Tibet 2019 (7. a 11. 3.)

Už od 12. 3. se rozběhne festival Jeden svět v Uherském Hradišti nabídkou tematických předprogramů. Hlavní program přinese ve dnech 25. – 29. 3. výběr nejlepších dokumentů, zabývajících se lidskými právy, besedy se zajímavými hosty a na závěr koncert indonéské hudebně-taneční skupiny Kintari. Letos bude Jeden svět zaměřen především na ekologii.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.