15. 9. 2020 | Jaromír Orel

Buřič Modigliani odmítaný i zbožňovaný

Tiskové zprávy
Městská kina

Kino Hvězda Uherské Hradiště pravidelně připravuje pro milovníky výtvarného umění dokumenty o významných umělcích a osobnostech. Dokumentární snímek Vizionář Modigliani s podtitulem Portrét skandalisty a génia v jedné osobě připomíná 100 let od úmrtí výtvarného génia (1884 – 1920), který překonal všechny legendy a stereotypy.

Hvězda jej promítne ve čtvrtek 17. 9. od 20:00. Jen o pár dnů později, v neděli 20. 9. od 17:30, bude k vidění také film Noc v Louvru: Leonardo da Vinci. V říjnu diváky čeká film o významné mecenášce a sběratelce Peggy Gugenheim a v listopadu nový dokument o Salvadoru Dalím.

Příběh Amedea Modiglianiho je mimořádným příběhem výjimečného avantgardního umělce, velkého buřiče, a ještě většího bohéma, jehož díla balancují na pomezí primitivismu a italské renesance. Od jeho kořenů v Livornu, kde se zrodilo hnutí Macchiaioli, přes Paříž, která byla centrem moderny a kde se střetával s takovými talenty své doby, jakými byli Pablo Picasso či Constantin Brâncuși, až po hluboký vztah s múzou Jeanne Hébuternovou.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.