12. 9. 2014 | Josef Korvas

Divnojiný kraj: rodinné drama v Klubu Mír

Pozvánky
Umělecká platforma Plešatý králíček si na čtvrtek 18. září 19.30 hodin připravila tragikomickou hudebně – dramatickou glosu Divnojiný kraj. Pro „světovou premiéru“ svého představení si netradičně vybrala prostor Klubu Mír

Umělecká platforma Plešatý králíček si na čtvrtek 18. září 19.30 hodin připravila tragikomickou hudebně – dramatickou glosu Divnojiný kraj. Pro „světovou premiéru“ svého představení si netradičně vybrala prostor Klubu Mír.

Plešatý králíček je uskupení umělců rozmanitých profesí. Režisérka hry Vanda Kavková se pohybuje především na brněnských jevištích: hrála na scéně Hadivadla a několik sezón v Huse na provázku, režírovala dětskou operu Brundibár pro Národní divadlo v Brně. Scény Divnojiného kraje se ujala Jana Smělíková, absolventka FAVU, která se věnuje figurálnímu sochařství. Kostýmy vyrobí scénograf a vizuální umělec Jan Maroušek. Různorodý tvůrčí tým doplňují Jana Košíková z olomouckého Divadla na cucky, skladatel elektronické hudby Tomáš Šenkyřík, hledající inspiraci ve folklóru, choreografka a šéfka taneční složky vojenského uměleckého souboru Ondráš Hana Achilles a dramaturgyně Kristýna Hrušková, zabývající se současnou českou a slovenskou dramatikou. Společným cílem umělců je spojit způsob vyjádření jednotlivých profesí v netypickou syntézu a předvést výsledek formou hry na jevišti. Stěžejním prvkem této syntézy je silné téma, netradiční jazyk a alternativní prostor. Drama Divnojiný kraj je volně inspirováno publikací etnografa Pavla Popelky Od věnečku k obálence, lidovými baladami a dětstvím. Nelehký život v horami izolované krajině, komplikovaný charakter a hluboké náboženské přesvědčení matky, silně ovlivňuje rodinné vztahy a osudy dvou mladých dcer Zuzky a Katky. Kam až může zajít mateřská láska? Kde je ona pomyslná hranice mezi nejhlubším ochranitelským citem a chladnokrevnou manipulací?

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.