4. 10. 2018 | Jaromír Orel

Filmová zábava i pokus o rekord v Den evropského ART filmu

Tiskové zprávy
Městská kina

V neděli 14. 10. se ve všech důležitých evropských kinech uskuteční European ART Cinema Day - den věnovaný nejen evropskému filmu, ale i zábavě kolem něj. Jako člen Europa Cinemas se do akce znovu zapojuje také kino Hvězda Uherské Hradiště se zajímavým programem pro každého.

V neděli ve Hvězdě už od 13:30 odstartuje Malovásek speciál a pokus o vytvoření největšího modrého tygra na světě, který bude už z dálky vítat diváky kina. "Přijďte se podílet na zrození několikametrového monstra!" vyzývá k účasti na památné skupinové práci děti i rodiče kinař Jaromír Orel. Malovásek speciál je výsledkem spolupráce kin s uherskohradišťskou na výtvarno zaměřenou firmou CFA+H, která na akci poskytne odbornou lektorku i materiál. V 15:30 na tuto netradiční výtvarnou dílnu naváže projekce oceňované rodinné komedie Modrý tygr.

Pro studenty a dospělé bude program pokračovat od 16:30 další speciální akcí ve foyer kina. Odvážní zájemci tu budou moci otestovat své znalosti evropského filmu v krátkém elektronickém filmovém kvízu. Nejlepší získají dle svého výběru volňásky na švédsko-dánskou komedii (uváděnou v české předpremiéře) kolem nadpřirozených čichových schopností Tina a Vore (17:30) nebo na nový film Ondřeje Trojana Toman (19:30), vyprávějící neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby šéfa naší zahraniční rozvědky. Zároveň s kvízem bude probíhat i burza filmových plakátů.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.