7. 12. 2018 | Jaromír Orel

Finišuje rok 2018, Ohlédnutí i PeckaFilm

Tiskové zprávy
Městská kina
Výstavy

Ještě před Vánoci vyvrcholí dvě soutěžní výstavy, pořádané Městskými kiny Uherské Hradiště. Už jen do soboty 15. 12. mohou zájemci vkládat své fotografie na web bilanční výstavy Ohlédnutí (ohlednuti.uh.cz) a rozšířit tak zástup autorů a autorek neformálního „slováckého pressfota“ Ohlédnutí 2018. Hlasování o nejlepší dinosaury a jiné druhohorní "příšery" zaslané do 10. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm (peckafilm.uh.cz) skončí ve středu 19. 12.

Fotografie ze Slovácka, Horňácka a dalších regionů mají zobrazovat rozmanité pohledy na místa, lidi nebo třeba krajinu v čase předešlého roku. Hostujícími kurátory letos budou hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník a hudebník Milan Nytra (ex-AG Flek, Progres 2). Organizátoři nově nabízejí také kalendář s nejkrásnějšími snímky laureátů minulých ročníků Ohlédnutí. Kdo bude novým laureátem či laureátkou Ohlédnutí se ukáže na vernisáži výstavy, která se bude konat 6. 1. spolu s Tříkrálovým koncertem ve foyer kina Hvězda.

V jubilejním 10. kole dětské kreativní soutěže PeckaFilm měly děti podle příběhu nazvaného "Dvě minuty v Jurském světě"co nejlépe ztvárnit podobu Slovácka během druhohorní Jury formou obrázků, prostorových objektů nebo krátkých videí. Soutěže se zúčastilo celkem 28 týmů ze 7 škol. Na vyhlášení 11. 1. budou vítězům předány ceny a medaile a na velkém plátně v sále kina bude promítnuto všech 113 zaslaných prací.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.