2. 7. 2020 | Jaromír Orel

Frida: další z ikon výtvarného umění ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Ztratila tři děti a spousta bolesti naplnila její život. Byla ženou zmítanou agónií i láskou a zároveň malířkou osvobozenou od svých tělesných trýzní... Řeč je o Fridě Kahlo, která je dnes považovaná za ikonu nezávislosti a ženství.

„Nemaluji sny ani noční můry, maluji svou vlastní realitu,“ říkávala umělkyně o svém díle plném kontrastů. Stejně a z velké části také skrze osobní předměty, její dopisy či deníkové zápisy, nahlíží na osobnost mexického umění nový dokument Frida – viva la vida. Cesta do srdce Mexika a nitra ikonické umělkyně začíná v kině Hvězda v úterý 14. 7. ve 20 hodin. Pro milovníky umění Hvězda dále připravila snímky Tajemní impresionisté (6. 8.) a Vizionář Modigliani (17. 9.). Další tituly budou následovat.

Dokument Frida – Viva la Vida začíná v Mexico City v srpnu 1953. Frida čeká po nehodě na amputaci pravé nohy. V tomto bodě jejího života se začneme vracet zpět v čase za pomoci deníků a poznámek. Podíváme se zpět do roku 1907, kdy se v Coyoacánu narodila. Následuje skok do moderního Mexico City a Casa Azul, kde Frida žila a zemřela. Její osobní vesmír najdeme ukrytý ve spoustě jejích obrazů díky návštěvám městských muzeí. O Fridě bylo prý řečeno už všechno. Diváci tohoto dokumentu však budou moci společnou s Hildou Trujilo nahlédnout také do kufrů, které byly celých 50 let zapečetěny. Vniknutím do Fridina soukromí Hilda zjistila nuance, které nově dotváří mozaiku života umělkyně. Filmem provází italská herečka Asia Argento.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.