9. 7. 2020 | Jaromír Orel

Hrozně a Revolt Blues: alternativní nadílka v atriu kina

Tiskové zprávy
Městská kina

Letní koncerty v atriu kina Hvězda Uherské Hradiště mají již mnohaletou tradici. Většinou se dramaturgicky zaměřují na lokální skupiny, ale objevují se tu i kapely „přespolní“.

V pátek 24. 7. tu od 19:30 vystoupí brněnští Hrozně, hrající alternativní rock už od roku 1982, spolu s mladou hradišťskou kapelou Revolt Blues, produkující free blues. V idylickém prostředí atria kina diváci zažijí dvojkoncert osobitých hudebních těles, jejichž hudba má daleko k mainstreamu, ale neblíží se ani experimentu a české texty vybízí k úsměvu i zamyšlení.

Brněnské skupině Hrozně pomalu táhne na čtyřicítku – koncertovat začala v roce 1982. Po několika kazetách a neoficiálních nahrávkách vydala až v roce 2013 svůj debut na CD, album Už není čas. Novinka Ticho, na které kapela pracovala v posledních dvou letech ve studiu Indies, překvapí čistším zvukem a jasně slyšitelným napětím ve stavbě písní. Hrozně nešli s proudem v době normalizace, později se dokonce na řadu let ze scény úplně vytratili a i dnes stojí mimo hlavní zájem médií a fanouškovských davů.
Složení: Martin Kozlovský - metalofon, kalimba, zpěv, Pavel Straka - akordeon, zpěv, Jaromír Řehoř - baskytara, zpěv, bicí střídavě - Pavel Magnusek nebo Roman Motyčka.

Skupina Revolt Blues má svůj hlavní stan v Uherském Hradišti a vznikla teprve nedávno. Je složena ze starých harcovníků, do kterých by ale nikdo neřekl, že budou hrát zrovna takovou hudbu. Kapela zatím vypustila nahrávku tří vlastních skladeb pod názvem „Zboží příděl“. Hudebně se jedná o netypický blues rock doplněný různými vlivy.
Složení: Roman Matoušek - kytara, Kamil Daníček - bicí, Stanley Stone - basa, Jaromír Orel - zpěv.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.