3. 6. 2019 | Marika Blažková

Jarní shakespearovské slavnosti v Uherském Hradišti

Pozvánky
ZUŠ

Na konci prvního červnového týdne je ještě stále jaro. Letní shakespearovské slavnosti ve velkých městech naší republiky jsou ještě v nedohlednu. Ale obyvatelé Uherského Hradiště už mohou ve čtvrtek 6. 6. a v pátek 7. 6. na nádvoří Galerie Slováckého muzea navštívit hned dvě představení, jejichž autorem je William Shakespeare.

Ve čtvrtek ve 20:00 to bude Tak trochu Sen noci svatojánské souboru Dohráli jsme ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Hermie a Helena spolu s Lysandrem a Demetriem budou bloudit v athénském lese a hledat pravou lásku. Kdoví, jak by to dopadlo, kdyby jim do cesty nevstoupil skřítek Puk a kouzelná květina… Jedná se o jeden z příběhů, které jsou součástí hry Sen noci svatojánské. Představení balancující na hranici grotesky bude náš kraj reprezentovat na 62. ročníku Wolkrova Prostějova.

V pátek v 19:00 se z Athén přeneseme do Windsoru. Veselé paničky windsorské ukážou omšelému seladonovi Falstaffovi, zač je ve Windsoru perník, a diváci se dozví, jak to dopadne s těmi, kteří neprozřetelně slibují lásku dvěma ženám najednou. Vedle postav paní Vodičkové, paní Hoškové a rytíře Falstaffa se seznámíte i s dalšími  rázovitými obyvateli anglického městečka. Své síly na realizaci inscenace spojily divadelní soubor Čapek a výše zmíněný soubor ZUŠ Dohráli jsme. Nejmladšímu herci je pouhých sedmnáct, nejstaršímu více než sedmdesát, ale představení plné gagů a zápletek si herci užívají nehledě na věk.

Pokud by se stalo, že počasí nebude uherskohradišťským Jarním shakespearovským slavnostem nakloněno, přesouvají se obě představení do Divadelního sálu ZUŠ Uherské Hradiště na Tyršově náměstí, který je jen pár kroků od Galerie Slováckého muzea. Přesto bude začátek o 15 minut posunut, aby diváci o nic nepřišli.

Vstup je zdarma.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.