30. 5. 2020 | Jaromír Orel

Letní kino v červnu mimořádně na Kolejním nádvoří

Tiskové zprávy
Městská kina

Kvůli bezpečnostním omezením letos nezahájí sezóna letního kina v Uherském Hradiště ve Smetanových sadech, ale na Kolejním nádvoří na Masarykově náměstí, a to od druhého červnového víkendu.

Na programu budou vždy v pátek a v sobotu prověřené filmové hity pro diváky každého věku: Jumanji: Další level (12. 6.), Chlap na střídačku (13. 6.), Zrodila se hvězda (19. 6.), Tenkrát v Hollywoodu (20. 6.), Vlastníci (26. 6.) a Dolittle (27. 6.). Začátky projekcí vždy ve 21:30, jednotné vstřícné vstupné 70 Kč (program se koná v rámci Hradišťského kulturního léta za podpory Města Uherské Hradiště).

Bývalá budova jezuitské koleje na Masarykově náměstí nedávno prošla rekonstrukcí. Na Kolejním nádvoří budou moci diváci využít nejen příjemného venkovního prostředí, ale vyhovuje také nutným bezpečnostním opatřením. Sedět se bude u oddělených stolků, takže nákaza nehrozí. Na místě bude k dispozici také široká nabídka občerstvení. Zkrátka ta pravá letní pohoda! Letní kino poběží na Kolejním nádvoří s největší pravděpodobností také v dalších měsících. Aktuální program najdete na webu http://www.mkuh.cz

Film Jumanji: Další level je svižné akční dobrodružství, které chytne „dítě každého věku“ a už nepustí. Chlap na střídačku ztvárňuje milostný trojúhelník v sestavě Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková. Jedni jej proklínají za otevřený sexismus, druzí jej zcela milují. Hudební film Zrodila se Hvězda v režii Bradley Coopera s hvězdnou Lady Gaga v hlavní roli získal Oscara za nejlepší skladbu „Shallow“ a stal se celosvětovým hitem. Artově laděný snímek Tenkrát v Hollywoodu je už devátým počinem kultovního režiséra Queintina Tarantina. Nejen díky svému hvězdnému obsazení (Leonardo DiCaprio, Brad Pitt) získal Oscary hned dva. České komediální drama Vlastníci patří k filmům, které se líbí divákům i kritikům zároveň, přestože se odehrává v jedné místnosti. Výpravný dobrodružný kus Doolitle o zázračném lékaři, který ovládá řeč zvířat, vytáhlo k výšinám diváckého zájmu herecké duo Robert Downey Jr. a Antonio Banderas.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.