21. 11. 2019 | Jaromír Orel

Malé oči: zábava i tvoření na dětském filmovém festivalu

Tiskové zprávy
Městská kina

Vydejte se na pořádný filmový výlet! Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči přináší náročným zrakům i uším malých diváků opět pestrý a bohatý program – letos zaměřený na zvuk a filmovou hudbu.

Malé oči doputují také do Uherského Hradiště. Od středy 27. 11. do neděle 1. 12. tady kino Hvězda nabídne krom spousty zajímavých filmů a pásem pro děti také hrací výstavu „Miniretrohrátky“, živého klavíristu k němému Chaplinovi, prohlídku zákulisí kina "Kino všemi smysly" a Zvukovou a ruchařskou dílnu pro děti.

Festival přinese výjimečně pestrou nabídku filmů pro děti. Hvězda zahraje nejžádanější filmy určené pro děti (Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon, Addamsova rodina, Zloba: Královna všeho zlého, Ledové královstí II) i duo filmů pro náctileté První akční hrdina + První akční dokument s Jiřím Mádlem, Kryštofem Hádkem a Lenkou Haluzovou.

Mezi speciální projekce patří nové pásmo od Anifilmu Zubatá nekouše! (29. 11. 16:00) aneb šestkrát o smrti vážně i nevážně v režii českých a slovenských animátorů. Pásmem Hurá na pohádky (30. 11. 13:30) děti provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z připravovaného filmu a večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy. U příležitosti 130 let od narození geniálního komika Charlieho Chaplina Malé oči nabídnou i program nazvaný Biofonie s Kidem a Chaplinem (30. 11. 15:00) – projekci němého filmu Kid s živým klavírním doprovodem klavíristy, skladatele a improvizátora Vojtěcha Procházky . Prague Shorts dětem (1. 12. 14:30) obsahuje výběr krátkých filmů pro diváky ve věku od čtyř do osmi let. Dětský dramaturgický tým letos opět vybral osm filmů nejen z Čech, ale například i z Austrálie, Ruska či Norska. Na pořádnou jízdu plnou skoků pozve nejmenší diváky také další pásmo od Anifilmu nazvané Ke startu připravit! (1. 12. 15:45).

Foyer kina zaplní hrací výstava „Miniretrohrátky“ (25. 11 – 1. 12.), na které budou vystaveny ukázky her a hraček ze 70. a 80. let minulého století. K vidění budou například původní nafukovací hračky z Fatry, legendární Igráčci, plechový traktůrek na klíček, stavebnice, společenské hry a další zajímavé exponáty, které si budou jistě rodiče dnešních dětí pamatovat z dětství. Součástí expozice bude také herna, kde si budou moci návštěvníci pohrát s některými retro stavebnicemi a hračkami.

Pro malé bystré oči a šikovné ruce bude připravena Zvuková a ruchařská dílna pro děti (30. 11. 16:00), na které si děti pod dohledem odborného lektora zkusí ozvučit část Chaplinova filmu. Pokud navštíví předchozí program Biofonie s Kidem a Chaplinem, mají na tuto dílnu vstup zdarma. Pro zvídavé malé oči Městská kina připravila interaktivní prohlídku zákulisí kina „Kino všemi smysly“ (1. 12. v 13:45 a 14:45). Kreativním dětem bude určeno také zábavné výtvarné odpoledne s Malováskem (1. 12. 14:30). Děti si v něm mohou vyzdobit svá trička, kalhoty, sukýnky nebo tašky spoustou různých malých i velkých očí pomocí připravených originálních razítek.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.