15. 9. 2020 | Jaromír Orel

Nejkrásnější da Vinciho díla v noční prohlídce Louvru

Tiskové zprávy
Městská kina

Vydejte se na privátní noční prohlídku výstavy Leonarda da Vinciho v pařížském Louvru. Vychutnejte si ta nejkrásnější da Vinciho díla v pohodlí kina Hvězda v Uh. Hradišti na velkém filmovém plátně díky dokumentu Noc v Louvru: Leonardo da Vinci.

Zcela mimořádná da Vinciho retrospektiva, kterou v loňském roce Louvre připravil, se těšila neskutečné návštěvnické oblibě. Na výstavu se prodaly miliony vstupenek a ikonické pařížské muzeum muselo být po několik týdnů otevřené 24 hodin denně, aby byl obrovský návštěvnický zájem uspokojen. Soukromá komentovaná prohlídka výstavy, vytvořená speciálně pro kina, se koná v neděli 20. 9. od 17:30.

Snímek nabízí nový pohled zejména na da Vinciho malířská díla. A to v kontextu dalších uměleckých i vědeckých disciplín, jimž se renesanční osobnost Leonarda da Vinciho věnovala. Diváci budou mít jedinečnou příležitostí rozjímat o nejkrásnějších dílech Leonarda da Vinciho zblízka a ve společnosti kurátorů výstavy Vincenta Delieuvina a Louise Franka, jejichž komentáře poskytují cenný vhled do Leonardovy umělecké praxe a obrazové techniky. Tato velká a bezprecedentní retrospektiva věnovaná umělcově dílu v jeho úplnosti ukazuje, jak Leonardo vyzdvihl malbu nad vše ostatní a jak jeho zkoumání světa - „vědy o malbě“ - sloužilo umění, jehož nejvyšší ambicí bylo dát život jeho obrazům.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.