13. 2. 2020 | Jaromír Orel

Nesmrtelné Labutí jezero živě z Bolšoj baletu s vystoupením ZUŠ

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Kdo by neznal Labutí jezero! Dokonce i ti, kdo baletu nefandí, vědí, že se se jedná o nejhranější a nejznámější balet vůbec. Labutí jezero je zároveň symbolem Bolšoj baletu a ruské baletní tradice.

V neděli 23. 2. budou moci diváci kina Hvězda Uherské Hradiště vidět tuto klasiku ve špičkovém provedení díky přímému satelitnímu přenosu z Moskvy. Před začátkem hlavního programu zatančí dívky ze ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město. K vidění budou choreografie klasického tance na hudbu A. Dvořáka, L. Bernsteina, C. Pugniho a R. Shermanna. Program, který začíná v 15:45, je již téměř vyprodán.

Labutí jezero, určitě nejslavnější z romantických baletů, je podmanivý příběh o krasavici proměněné v labuť, dojemný hold moci lásky. Labutí jezero je dokonalou symbiózou choreografie a hudby, a přestože se Čajkovskij sám jeho jednoznačného úspěchu nedočkal, jeho první baletní partitura dnes platí za synonymum baletu jako takového, inspirovala generace tanečníků a pronikla do všech kultur. Jedná se o technicky velmi náročné mistrovské dílo plné emocí. Představení je pro svou pohádkovou atmosféru vhodné i pro děti.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.