3. 6. 2019 | Jaromír Orel

Nostalgická maringotka LADY a slavnost Kinematograf 100

Tiskové zprávy
Městská kina

Co dnes není digitální? Analogové technice už téměř odzvonilo, avšak své kouzlo neztratila, spíše naopak! Ve středu 5. 6. zasáhne magická krása analogu díky akci Kinematograf 100 také Uherské Hradiště.

Jako jedno z 34 českých a slovenských měst ho navštíví Maringotka LADY, aby představila výstavu k 100. výročí českého optického průmyslu a lákala na podvečerní besedu s filmovými osobnostmi a projekci slavného českého filmu. Výstavu si mohou zájemci prohlížet na Masarykově náměstí od 10 hodiny ranní až do setmění. Chvíli před ním (v 19:30) začne v atriu kina beseda s hosty a Rytíři filmového pásu nazvaná Magie filmové projekce. Na ni naváže projekce filmu Šakalí léta (21:15) v Letním kině Smetanovy sady za účasti speciálních hostů – herce a režiséra Jakuba Špalka a scenáristy Jana Gogoly. Všechny akce jsou zdarma nebo za dobrovolné vstupné.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.