3. 6. 2019 | Jaromír Orel

Prado: návštěva světoznámého muzea bez tlačenic

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Madridské Museo del Prado slaví 200 let existence a ve výpravném filmu nazvaném „Prado – sbírka divů“ přiblíží svůj příběh a především ta nejskvělejší mistrovská díla ze svých sbírek.

Kino Hvězda Uherské Hradiště tento nový dokument, kterým diváky provede oscarový herec Jeremy Irons, promítne v úterý 4. 6. ve 20 hodin.

Putování španělskou metropolí odhaluje nejen to nejlepší z obřích muzejních sbírek, ale i šest století španělského národa. Dějiny jsou tu vyprávěné uměním – prostřednictvím výběru z více než osmi tisíc muzejních exponátů včetně děl od géniů jako Goya, El Greco, Velázquez nebo Rubens, Tizian či Bosch a rychlých rozhovorů s význačnými osobnostmi. „Práce na filmu mě naučila mnoho fascinujících věcí o umění. Mou úlohou herce bylo předat tuto fascinaci divákům, s tím že moje vnímání mistrovských děl je stejné jako u běžného pozorovatele,“ řekl v jednom z rozhovorů Jeremy Irons. Do Prada se kromě něj vydají každoročně asi 3 miliony návštěvníků z celého světa na důkaz, že umění je univerzálním jazykem.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.