11. 9. 2014 | Adéla Kotková

Přijďte s dětmi na vláčky

Pozvánky
Všem malým i velkým klukům, a nejen jim, je určena speciální výstava vláčků nazvaná Jede vláček, Kolejáček… II. Po velkém úspěchu loňské výstavy ji ve spolupráci s Klubem kultury ve dnech 26. – 28. září opět uspořádá Klub modelové železnice Slovácko

Všem malým i velkým klukům, a nejen jim, je určena speciální výstava vláčků nazvaná Jede vláček, Kolejáček… II. Po velkém úspěchu loňské výstavy ji ve spolupráci s Klubem kultury ve dnech 26. – 28. září opět uspořádá Klub modelové železnice Slovácko.

Expozice bude otevřena v čase od 9:00 do 17:00 v uherskohradišťském Klubu kultury. Ve vestibulu bude hned u vstupu umístěno kolejiště v měřítku N, kde budou pro děti jezdit vláčky. Doprovodná tematická výstava představí průřez modelovými velikostmi – budou prezentována měřítka Z, N, TT a H0 a chybět nebudou ani typické železniční artefakty.

Stejně jako vloni mohou návštěvníci obdivovat 40 metrů dlouhou jednokolejnou trať, prezentující provoz historických parních lokomotiv a nezávislou trakci (dieselové lokomotivy). Oproti loňskému roku do kolejiště přibude 20 metrů částečně elektrifikované dvoukolejné trati s velkým nádražím. Na této trati budou v provozu převážně soupravy vedené elektrickými lokomotivami. Prezentace obou tratí zabere plochu 350 m².

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.