16. 7. 2020 | Jaromír Orel

Riverdance 25: fenomenální Irové ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Program kina má být pestrý. Proto se dramaturgové kina Hvězda Uherské Hradiště stále více zaměřují na „nefilmový“, alternativní obsah. S velkým zájmem diváků se setkávají dokumenty věnované hudbě, baletu, operám, klasické i populární hudbě, výtvarnému umění, ale i tanci a choreografii.

Velmi zajímavým programem spadajícím do tohoto žánru je výroční show k 25 letům irského souboru Riverdance. Ten Hvězda promítne ve čtvrtek 23. 7. ve 20:00. V červenci se na plátně Hvězdy objeví také přímé přenosy Cirk La Putyka: Kaleidoscope (18. 7. 21:00) nebo Losers Cirque Company: Vzduchem (31. 7. 21:00).

Několik minut v přestávkovém programu Eurovize 1994, které navždy změnily tvář irské hudby a tance. Vystoupení Riverdance si získalo miliony fanoušků po celém světě a dodnes je považováno za nejlepší přestávkový program Eurovize v historii. Na základě tohoto úspěchu měla 9. února 1995 premiéru nová celovečerní show, kterou přímo v Dublinu zhlédlo již během prvních týdnů 120 000 diváků a odstartovala tím světový fenomén, který dodnes vidělo přes 27 milionů fanoušků po celém světě.

Letos (na den přesně po 25 letech od první show) se vrací skladatel Bill Whelan, producentka Moya Doherty a režisér John McColgan, aby uvedli výroční gala představení, tentokrát s inovativním světelným designem, projekcí, novou scénou a kostýmy. Show se odehrála v 3Areně v Dublinu, tedy na stejném místě, kde v roce 1994 příběh Riverdance začal. A právě odtud nyní vůbec poprvé v historii přichází Riverdance také na plátna kin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.