31. 10. 2020 | Jaromír Orel

S Hvězdou on-line na filmy, besedy i festival Mezipatra!

Tiskové zprávy
Městská kina

Diváci uherskohradišťského kina Hvězda mají i v prvním týdnu měsíce listopadu možnost udělat si každý den zábavný či poučný večer prostřednictvím on-line kina. K vidění bude road movie Lola, pásmo Stopy hrůzy #1, v rámci coronové speciálu „Festivalu otrlého diváka“ béčkový horror Nindža Zombák, zahájení festivalu Mezipatra s premiérou filmu Nic ve zlým a následnou party formou online DJ setu.

Vrátí se úspěšné polské drama Corpus Christi a Léto 85 režiséra Françoise Ozona (8 žen). Na neděli bude připravena projekce projekce filmu Fenomén autismus – v práci, po jehož projekci bude následovat debata s tvůrci Miroslavem Jankem a Michalem Roškaňukem. Začátky projekcí (kromě Zahájení festivalu mezipatra) vždy od 20:30. Sledujte aktuální program on-line kina na webu www.mkuh.cz

V pondělí 2. 11. On-line kino Hvězda nabídne emocemi nabité road movie Lola od belgického režiséra Laurenta Micheliho. Emocionální proměnu hrdinky přesvědčivě ztvárnila začínající trans herečka Mya Bollaers, která byla za svůj výkon nominována na řadu filmových evropských cen a získala významnou cenu Magritte Award pro nejlepší herečku.

V úterý iShorts a Planet Dark uvádí v rámci online streamu „Moje kino Live“ pásmo krátkých filmů Stopy hrůzy #1, které divákům ukáží různé podoby hrůzy a strachu... Projekce filmu Nindža Zombák Marka Bessengera v původním anglickém znění s českými titulky a českým komentářem v rámci „Alternativní corona podzimní sklizně Festivalu otrlého diváka 2020“ diváky čeká ve středu. Nindža zombák v sobě s rozvernou nadsázkou a spojuje všechny prvky bijáků, které v osmdesátkách kralovaly videopůjčovnám. Tento skvost uveden s českými titulky a interaktivními taškařicemi v podobě sofistikovaných odborných komentářů i přízemně odporných vejšplechtů na paralelním chatu.

Festival Mezipatra online bude zahájen ve čtvrtek 5. 11. od 19:00 slavnostním živým přenosem. Zahajovací ceremoniál budou moderovat Buchty (Ivana Veselková a Zuzana Fuksová z Radia Wave), večer bude pokračovat premiérou filmu Nic ve zlým (Futur Drei) a následovat bude party formou online DJ setu. Vstupenka platí pro všechny 3 části programu. Přijďte si užít co nejvěrnější festivalové prostředí online, z pohodlí domova! Úspěšné polské drama Corpus Christi se pro velký úspěch opět vrací do on-lina kina v pátek. Ve filmu Léto 85 se Režisér François Ozon (8 žen) vrací ke kořenům mistrovsky vyprávěným příběhem, který dokonale zprostředkovává atmosféru poloviny osmdesátých let. Ponořit se do ní můžete i vy, a to v sobotu.

Díky online streamu „Moje kino Live“ proběhne v neděli 8. 11. projekce filmu „Fenomén autismus – v práci“. Autistický zaměstnanec: protimluv, praxe chráněné dílny nebo poutavá realita? Režisér Miroslav Janek, hlavní tvůrce Normálního autistického filmu, přibližuje se svou typickou poetikou problematiku zaměstnávání autistických osob. Po projekci bude následovat debata s tvůrci Miroslavem Jankem a Michalem Roškaňukem.

Jak funguje on-line kino? Vyberte si film a on-line zakupte vstupenku. Odkaz na stream vám pošleme do e-mailu uvedeného při koupi vstupenky. Vytvořte si dobré domácí podmínky pro rodinou projekce nebo se setkejte s kamarády. Cena vstupenky činí většinou 100 Kč, ale srdcaři a kinofilové, kteří chtějí podpořit své kino, mohou poslat také 200 Kč nebo 500 Kč (je třeba vybrat jako "slevy").

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.