26. 6. 2020 | Jaromír Orel

Safety First + Them Switcheroos: Kytarová smršť v atriu Hvězdy

Tiskové zprávy
Městská kina
Koncert

Druhý dvojkoncert v atriu kina Hvězda v Uherském Hradišti bude věnovaný tvrdší rockové hudbě. V pátek 10. 7. na něm vystoupí Safety First, jejíž hlavní stan se rozkládá v budově polešovického kina a garážové hradišťské duo Them Switcheroos.

Přijďte podpořit místní muzikanty a užít si po koroně dávku živelné energie v atriu! Na dvojkoncert, který začíná v 19:30, se přitom dostanete za pouhých 60 Kč. V atriu Hvězdy během léta zahrají ještě skupiny Hrozně a Revolt Blues (24. 7.) a rappeři Weve a Orin (14. 8).

Them Switcheroos hrají neučesaný a energický garage rock s prvky stoner a psychedelic rocku založený (většinou) na tvrdých riffech v podání dvou kytaristů střídajících se za bubny. Podle Jakuba Kaifosze se jedná o českou odpověď na to, jak by zněli Black Keys, kdyby oba členové měli obě ruce levé. Jejich prvotina se netají oblibou v hudbě The White Stripes nebo stoner-rockovým velikánům Queens of the Stone Age.

Safety First je post-rockové kvarteto individualit ze srdce Slovácka se zaměřením na geometrii, symetrii, rytmické opakování a ubíhající perspektivu s možností časového naplánování. Tón navazuje na tón, úder střídá úder. Experimentální pojetí drží pohromadě díky muzikální preciznosti a radosti z hraní.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.