19. 12. 2019 | Jaromír Orel

Silvestrovský koncert s královnou sopránu a kouzelníkem

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Tradičním programem Kulturních delikates kina Hvězda Uherské Hradiště se vedle Louskáčka stal také přímý přenos koncertu Berlínské filharmonie.

Premiérové vedení letošního (Novoročního) Silvestrovského koncertu Berlínských filharmoniků novým šéfdirigentem Kirillem Petrenkem odhalí další strhující směr v jeho repertoáru. Přímý přenos v sále kina Hvězda začíná v úterý 31. 12. v 17:00.

Středobodem Petrenkových předchozích filharmonických koncertů byli němečtí a ruští skladatelé. Avšak tento večer se hudba posune s tanci z Bernsteinovy West Side Story a Gershwinova Američana v Paříži do Spojených států amerických. Kromě písní Stephena Sondheima, Kurta Weilla, Richarda Rodgerse a Horolda Arlena si diváci budou moci vychutnat také hvězdnou sopranistku Dianu Damrau. Ta se na své první vystoupení s filharmoniky opravdu těší. S Petrenkem už totiž dříve několikrát spolupracovala a jeho dirigentské schopnosti hodnotí krátce a výstižně: „Je kouzelník!“

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.