8. 4. 2014 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo uvádí parodii na operety Utíkej, Nituško!

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo

Slovácké divadlo se snaží uvádět inscenace nejrozmanitějších žánrů. Vedle slavných psychologických dramat, českých novinek a bláznivých komedií vsází i na hudební tituly

Slovácké divadlo se snaží uvádět inscenace nejrozmanitějších žánrů. Vedle slavných psychologických dramat, českých novinek a bláznivých komedií vsází i na hudební tituly. Jeden takový představí v sobotu 12. dubna. Půjde o parodii na operety s názvem Utíkej, Nituško. Režisérem je Igor Stránský.

„Nejrůznější parodie mají u nás v divadle dlouhou tradici a oblíbili si je i diváci,“ říká režisér novinky a připomíná například jím samotným režírované komedie Z českých mlýnů či Na tý louce zelený. V roce 1988 nastudoval i nyní uváděnou hru Utíkej, Nituško, která se dočkala na tu dobu úctyhodných 45 repríz. „Vzpomínám si, že to byla první inscenace, která se zpívala na mikroporty, resp. bezdrátové mikrofony, které pro Slovácké divadlo speciálně vyrobil hradišťský podnik MESIT. A pro diváky byla tenkrát Nituška všeobecně vzato bombou,“ vybavuje si režisér Stránský.

Nynější provedení parodie na operetu Mam'zelle Nitouche uvádějí uherskohradišťští divadelníci slovy: „Jaké to je, když  kostelní varhaník je ve skutečnosti utajeným operetním autorem, matka představená majorem, poručík subretou a klášterní schovanka operetní divou?“ Slibují především zábavu plnou záměn, nedopatření a omylů. „Půdorys Feldekovy adaptace je přesně dán. Jde o parodii ve stylu Pytlákovy schovanky. Takže to bude stejná předloha, ale s novými herci. Na ideální sestavu jsem čekal několik let a snad se mi to podařilo,“ upozorňuje režisér.

Do devíti rolí obsadil Stránský čtyři uherskohradišťské hvězdy – držitele muzikálové Thálie Tomáše Šulaje a cenami popularity i divadelních publicistů ověnčené Kláru Vojtkovou, Martina Vrtáčka a Jiřího Hejcmana. Výprava pochází z dílny Jaroslava Milfajta, choreografie vytvořila Jitka Josková. Premiéra hudební komedie Utíkej, Nituško! je připravená na sobotu 12. dubna. Začátek představení je v tradičních 19.00 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.