25. 3. 2014 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo uvádí Peklo v hotelu Westminster

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo

Co se stane, když náměstek ministra vnitra zatouží po sekretářce premiérky a ve stejné chvíli se na stejném místě objeví i náměstkova manželka s plánem svést jeho tajemníka? O tom vypráví bláznivá komedie Peklo v hotelu Westminster. Publikum Slováckého divadla se na ni může těšit už od této soboty

Co se stane, když náměstek ministra vnitra zatouží po sekretářce premiérky a ve stejné chvíli se na stejném místě objeví i náměstkova manželka s plánem svést jeho tajemníka? O tom vypráví bláznivá komedie Peklo v hotelu Westminster. Publikum Slováckého divadla se na ni může těšit už od této soboty.

Když ve Slováckém divadle nastudovali před sedmi lety komedii Raye Coonyho 1+2=6, byla to velká událost. Inscenace získala celou řadu cen a dodnes je s téměř sty reprízami na repertoáru. Podobné nadšení vyvolala i loni uvedená komedie Michaela Coonyho Nájemníci. Nikoho tedy nepřekvapilo, že divadelníci vsadili na hru z rodu Coonyů i do třetice, a to na tu s názvem Peklo v hotelu Westminster. „Soubor Slováckého divadla je v tomto žánru a konkrétně v Cooneyho komediích natolik kovaný, že jsem nepochyboval, že právě tento kus zvládne,“ je přesvědčený jeho režisér Robert Bellan, jež pro uherskohradišťské publikum nastudoval jmenovanou hru 1+2=6, ale i slavné Rychlé šípy.

Příprava novinky probíhala podle herců ve velmi přátelské atmosféře a přispěl k tomu i samotný autor, jenž poslal do Uherského Hradiště osobní dopis. „Pan Cooney o našem divadle ví. Když jsme uváděli dvě jeho hry, které jsme si dovolili spojit do jedné a nazvali je 1+2=6, žádali jsme jej o svolení. Tenkrát nám vzkázal, že se diví, že to ještě nikoho na světě nenapadlo. Byli jsme velmi rádi, když nám napsal opět,“ říká představitel jedné z hlavních rolí Josef Kubáník a cituje dramatikova slova. „Peklo v hotelu Westminster je jedna z mých oblíbených her ​​- a musím přiznat, že je to jedna z těch nejsložitějších,“ píše slováckým kolegům Ray Cooney a přidává i cennou radu: „Jedna z mých hlavních rad pro herce a herečky zní, aby v komedii vystupovali opravdově a nechali publikum rozhodnout, zda jsou legrační. A publikum určitě rozhodne! A taky - hrajte jako tým,“ dodal světoznámý dramatik, aniž by možná tušil, že právě týmová souhra je jednou z obrovských deviz uherskohradišťského souboru.

V divadle věří, že Peklo v hotelu Westminster bude další úspěšnou a divácky oblíbenou komedií. Uherskohradišťská scéna bude jedinou u nás, která ji momentálně nastuduje a zájem diváků je už teď mimořádný. Režisér Bellan do hlavních rolí obsadil Pavla Hromádku, Josefa Kubáníka, Irenu Vackovou a další herce. Dramaturgyní je Iva Šulajová, scéna pochází od Jaroslava Bönische, kostýmy navrhla Šárka Bellanová. Premiéra začne v sobotu v 19.00 hodin.

O čem je Peklo v hotelu Westminster

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel,  kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je přímo katastrofa. To potom potřebuje spolehlivého osobního tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterým zůstává rozum stát. Pokud se však do všeho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu musí vypuknout peklo.

Cooney ve Slováckém divadle

1+2=6

Příběh o taxikáři, jenž má dvě manželky a velké starosti, aby to neprasklo, nastudoval se Zdeňkem Trčálekm, Josefem Kubáníkem, Terezou Novotnoua Jitkou Joskovou režisér Robert Bellan v roce 2007. Hra je dodnes na repertoáru a má za sebou téměř sto repríz. Získala celou řadu cen včetně titulu Komedie diváků na Festivalu smíchu v Pardubicích.

Nájemníci

Komedie vypráví o nezaměstnaném Eriku Swanovi, který pobírá sociální dávky tak dlouho, až se zaplete do lží, komu jsou vlastně určeny. Inscenace režiséra Zdeňka Duška měla premiéru loni v červnu s Jiřím Hejcmanem a Zdeňkem Trčálkem. Oba za herecké výkony získali cenu kritiky respektive diváckou cenu popularity.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.