20. 7. 2020 | Adéla Tománková Kotková

Slovácké slavnosti vína letos nebudou ...

Tiskové zprávy
Klub kultury
Slavnosti Vína

V souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace a po konzultaci s krajskými hygieniky jsme přikročili ke zrušení osmnáctého pokračování Slováckých slavností vína a otevřených památek, připravovaného na sobotu 12. a neděli 13. září 2020 v Uherském Hradišti. Dny otevřených památek v rámci Dnů evropského dědictví zůstanou ve stejném termínu zachovány.

Na slavnosti k nám jezdí lidé ze všech koutů republiky a nebezpečí, že se Uherské Hradiště stane místem kontaktního přenosu nákazy, jsme vyhodnotili jako příliš vysoké,“ vyjádřil se starosta Blaha.  „Vřele děkuji všem starostům, obyvatelům obcí na Uherskohradišťsku a všem organizacím i spolkům, kteří již přiložili ruku k dílu a na přípravě slavností s námi spolupracovali a doufám, že všichni náš krok k zastavení příprav pochopí,“ uzavřel.

V Uherském Hradišti bude dále pokračovat Hradišťské kulturní léto (HKL), samozřejmě v souladu s aktuálními hygienickými opatřeními. Pořadatelé chtějí program ještě doplnit přesunutím některých pořadů. „Jednáme například o koncertě VUS Ondráš, který měl být zahajovacím pořadem slavností,“ sdělil starosta Blaha, avšak s tím, že konání žádné z kulturně-společenských akcí v příštích týdnech či měsících nemůže město Uherské Hradiště či Klub kultury slíbit se 100% jistotou. „Program Hradišťského kulturního léta budeme aktualizovat dle možností a vývoje výskytu koronaviru v našem regionu,“ řekl.

„Zatímco vždy bylo jediným aspektem, který mohl průběh slavností ovlivnit, počasí, letos je to koronavirus, který nám zkřížil všechny plány. Byli jsme připraveni rozdělit dějiště slavností na sektory s jejich maximální kapacitou, řešili jsme maximální kapacity u jednotlivých prezentací mikroregionů, uspořádání slavnostního průvodu, jarmarku, počet stánků a jejich rozmístění. Nic naplat, musíme přehodit výhybku a začít se těšit na slavnosti s datem 2021,“ popsal ředitel pořádajícího Klubu kultury Antonín Mach.

(z oficiální tiskové zprávy MěÚ Uh. Hradiště)

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.