21. 2. 2020 | Jaromír Orel

Šokující dokument V síti i s jednou z protagonistek ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Nový český dokument V síti režisérsko-scenáristického dua Barbora Chalupová – Vít Klusák se těší nebývalému zájmu ve všech koutech Čech i Moravy a má dokonce ambice proniknout také do zahraničních kin. Už před svou celostátní premiérou aktivoval zájem široké veřejnosti, ale také pedagogů, psychologů či policistů.

Kino Hvězda Uherské Hradiště proto šokující snímek o zneužívání dětí na internetu sexuálními predátory promítne nejen v úterý 29. 2. od 18 hodin. V síti se objeví hned několikrát také v březnovém programu. Na projekci ve čtvrtek 12. 3. v 17:30 navíc dorazí host – jedna ze tří statečných dívek, slečna Tereza Těžká (Mishka).

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. Snímek má dvě podoby, jednu s delší metráží pro diváky od 15 let a druhou, kratší, s možností návštěvy už od 12 let. Ta je také doporučená pro školní projekce vyšších ročníků základních škol a středoškolské studenty doplněné odborným hostem a debatou po filmu.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.