5. 3. 2020 | Jaromír Orel

Španělské tance v jedinečném programu ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Dramaturgové kina Hvězda Uherské Hradiště získali pro program Kulturních delikates jedinečnou přehlídku španělských tanců v čele s flamencem. Komponovaný program „Danzar al aire español | Suite Flamenca“ kino Hvězda promítne ve čtvrtek 12. 3. od 20 hodin v české premiéře.

Program Danzar se obrací k různým disciplínám, které španělský základní tanec zahrnuje: bolero škola, klasický tanec, folklór a nejuniverzálnější ze všech, flamenco. Diváci si tak mohou užít úvod do španělského tance s živou hudbou na jevišti. Suite Flamenca představí osm kusů tradičního flamencového tance v choreografiích legendárního Antonia Gadese a jeho přátel.

DANZAR AL AIRE ESPAÑOL


Po obrovském úspěchu Movimientos: La danza de la punta al tacón se Antonio Gades Fundation vrací do Teatro Real s novou produkcí pro všechny diváky, Danzarem al Aire Español. Program se obrací k různým disciplínám, které španělský základní tanec zahrnuje: bolero škola, klasický tanec, folklór a nejuniverzálnější ze všech, flamenco. Užijete si tak úvod do španělského tance s živou hudbou na jevišti.

SUITE FLAMENCA


Tance, s nimiž Antonio Gades zahájil svou sólovou kariéru v roce 1963, se postupně formovaly do čísel, která se o pět let později stala Suite Flamenca. Gades dle vlastního vkusu představí osm kusů tradičního flamencového tance. Toto aranžmá provedla jeho společnost, mimo jiné i Cristina Hoyos, jeho více než dvacetiletá taneční partnerka.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.