28. 2. 2019 | Jaromír Orel

Spící krasavice: pohádkový balet s předprogramem ZUŠ

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Záznam špičkového vystoupení Bolšoj baletu Spící krasavice nabídne kino Hvězda Uherské Hradiště jako další program Kulturních delikates v neděli 10. 3. od 15:45. Nesmrtelnou pohádku o Šípkové Růžence vypráví balet Spící krasavice ve skutku velkorysém stylu odrážejícím balet carského dvora 19. století.

V Čajkovského melodické hudbě ožívají krásné valčíky, tanec dobré Šeříkové víly, zlé víly Carabosse, ale i dalších pohádkových bytostí: Briliantové víly, Safírové víly, Kocoura v botách, Červené karkulky nebo Modrého ptáka. Bonusem projekce v kině Hvězda bude vystoupení žaček ZUŠ Uherské Hradiště ze třídy Jarmily Krystoňové z pobočky Staré Město a žákyně Jitky Adamíkové z Uherského Hradiště.

Klasické nastudování s úžasnými výkony tanečníků Bolšoj baletu v jednom z technicky nejnáročnějších baletů vůbec. Spící krasavice, balet typický pro rukopis svého choreografa Mária Petipy, je podívanou pro celou rodinu.

Předprogram uvedou žákyně 6. ročníku z pobočky Staré Město - Marie Hofmanová a Emílie Pospíchalová.

Program žákyň ZUŠ, pobočky Staré Město:

Trio z baletu Paquita na hudbu Ludviga Minkuse (žákyně 2. a 4. ročníku II. stupně - Tereza Štanglová, Natálie Zemková a Karolína Vojáčková); Variace Odalisky z baletu Korzár na hudbu Rodriga Driga (žákyně SPD, studia pro dospělé Dominika Marková); Přítelkyně z baletu Giselle na hudbu A. C. Adama (žákyně 5. ročníku I. stupně).

Program žákyň ZUŠ, pobočky Uherské Hradiště: 

Madame Butterfly na hudbu Giacoma Pucciniho (žákyně 1. ročníku II. stupně).

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.