1. 10. 2014 | Eliška Kohelová

Svatopluk, kníže velkomoravský - Příběh o vládcích Velké Moravy

Pozvánky
Právě tento rok uběhlo 1120 let od úmrtí krále Svatopluka, který patřil k vládcům Velké Moravy. Vládl na Velké Moravě v letech 870-894. Během vlády obhájil nezávislost své říše a dovedl Velkou Moravu na vrchol mocenského rozmachu. V rámci připomenutí si významné osobnosti, která ovlivnila historický vývoj na našem území, proběhne akce z cyklů „Velkomoravské noci Slováckého muzea“

Právě tento rok uběhlo 1120 let od úmrtí krále Svatopluka, který patřil k vládcům Velké Moravy. Vládl na Velké Moravě v letech 870-894. Během vlády obhájil nezávislost své říše a dovedl Velkou Moravu na vrchol mocenského rozmachu. 

V rámci připomenutí si významné osobnosti, která ovlivnila historický vývoj na našem území, proběhne akce z cyklů „Velkomoravské noci Slováckého muzea“. V pátek 10. října 2014 bude připraven na Výšině sv. Metoděje bohatý program pro děti a širokou veřejnost. Během programu návštěvníci mohou ochutnat kůzle a jehně pečené nad ohněm, krůtí guláš, teplou medovinu, svařené víno, punč pro děti a jiné speciality.

Již od 15.00 hodin si Dům dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště připravil drakiádu pro rodiny s dětmi. S sebou si návštěvníci mohou donést i špekáčky, které si opečou nad připravenými ohni. V 17.00 hodin bude o.s. Velkomoravané předvádět oživlý tábor z období Velké Moravy, během kterého návštěvníci mohou zhlédnout nejen zbrojnici, dobová řemesla a ochutnat velkomoravskou kuchyň, ale také si vyzkoušet lukostřelbu, hod kopím a zasoutěžit si ve hře špalíčkovaná. Celý program bude zakončen v 19.00 hodin komponovaným večerem s projekcí a představením Hoffmannova divadla.

Na realizaci celé akce spolupracuje Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, město Uherské Hradiště a Zlínský kraj ve spolupráci s Klubem kultury, Hoffmannovým divadlem, Domem dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště a o.s. Velkomoravané.

Akce se koná pouze za příznivého počasí. Vhodný oděv do přírody a potřeby k sezení jsou nutné, vstup volný.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.