30. 7. 2020 | Jaromír Orel

Tajemství impresionistů bude poodhaleno v novém dokumentu

Tiskové zprávy
Městská kina

Jak impresionisté vnímali svět? Jaké techniky, barvy a světlo používali k zachycení reality? A jak je možné, že stačilo jen pár let, aby se z přehlížených děl staly klenoty ceněné po celém světě? Nejen na tyto otázky odpovídá dokumentární film Tajemní impresionisté, který kino Hvězda Uherské Hradiště promítne ve čtvrtek 6. 8. od 20 hodin.

Pro milovníky umění Hvězda dále připravila snímek Vizionář Modigliani (17. 9.), v listopadu se na oak plátně objeví zbrusu nový dokument Infancy of Salvador Dalí věnovaný Dalího mladosti.

Film na doposud veřejnosti nepřístupných obrazech ze soukromých sbírek odhaluje tajemství umělců, jakými byli Manet, Monet, Cézanne, Sisley nebo Signac, ale i méně známí představitelé impresionismu jako Caillebotte či Berthe Morisot. Součástí filmu je samotný příběh unikátní výstavy se zvláštním zaměřením na Palazzo Bonaparte, fascinující místo, které tímto poprvé otevřelo své brány veřejnosti.

Kurátory výstavy jsou dva mezinárodně uznávané profesionálky. Marianne Mathieu je vědecká ředitelka Musée Marmottan Monet, které vlastní celosvětově největší sbírku děl Clauda Moneta. Claire Durand-Ruel je potomkem Paula Durand-Ruel, jenž předefinoval roli obchodníka s uměním a byl prvním podporovatelem prací impresionistů.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.