5. 9. 2018 | Marika Blažková

Uherskohradišťská ZUŠka zve na slavnostní otevření svého nově zrekonstruovaného sídla

Pozvánky
ZUŠ

Základní umělecká škola Uherské Hradiště úspěšně odstartovala nový školní rok a již jen dny ji dělí od slavnostního otevření budovy na Mariánském náměstí č. p. 125.

Budova z roku 1890, která prošla náročnou rekonstrukcí, se pro širokou veřejnost otevře poprvé v neděli 16. září ve 14 hodin. „Je mi velkým potěšením pozvat rodiče, žáky a přátele školy do naší nádherně opravené budovy na Mariánském náměstí, která se díky vedení našeho města opět stává důstojným domovem umění,“ těší se na setkání s veřejností ředitel hradišťské ZUŠky Jiří Pospíchal. Slavnostního otevření školy, která příští rok oslaví 80 let od svého založení, se zúčastní i starosta města Stanislav Blaha a radní Zlínského kraje pro oblast školství Petr Gazdík.

„A protože se pohybujeme na půdě krásných umění a kultury, otevřeme budovu po roční přestávce jak jinak, nežli několika představeními našich žáků. Veřejnost si bude moci zrenovované prostory prohlédnout ze všech stran a úhlů, nahlédnout do nového koncertního sálu či si poslechnout koncert smyčcového orchestru, který letos dosáhl významného ocenění na celostátním kole soutěže v Olomouci,“ doplňuje Jiří Pospíchal. V novém koncertním sále se představí také mladí klavíristé a žáci literárně-dramatického oddělení s texty, se kterými se zúčastnili celostátních kol svých soutěží. V programu dále vystoupí například dechový orchestr, obě dětské cimbálové muziky a Uherskohradišťský dětský sbor. Kromě toho si návštěvníci prohlédnou absolventské tablo školního roku 2017/2018. Doprovodný program začíná ve 13:30 přímo před budovou.

zus-uherske-hradiste-v-novem-kabate_1536173243.jpg

Program slavnostního otevření

13:30 - prostor před budovou ZUŠ
Dechový orchestr ZUŠka, ZUŠka, řídí Antonín Koníček

14:00 Slavnostní otevření budovy

14:30 - koncertní sál ZUŠ
Smyčcový orchestr ZUŠ, řídí Marek Ovčáčík

15:15 - nádvoří budovy ZUŠ
Cimbálová muzika mladších žáků, primáš Matouš Směřička
Cimbálová muzika Husličky, primáš Marek Pavlica

16:00 - koncertní sál ZUŠ
vystoupení klavírního oddělení
vystoupení Uherskohradišťského dětského sboru řídí Ivana Zámečníková, klavír Lucie Adamcová

16:45 - nádvoří budovy ZUŠ
vystoupení tanečního oboru

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.