6. 12. 2019 | Jaromír Orel

Vánočního Louskáčka „předskočí“ mladí tanečníci ZUŠ

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Kulturní delikatesy kina Hvězda nemohou v předvánočním čase opomenout klasický, nekonečně oblíbený balet Louskáček. Čajkovského kouzelný balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna v úžasném zpracování moskevského Bolšoj baletu je zkrátka symbolem správné vánoční atmosféry.

Stejně jako u všech baletních programů Kulturních delikates, vystoupí i v programu v neděli 15. 12. od 15:45 žáci tanečního a dramatického oboru ZUŠ. Ti si tentokrát připravili výběr z klasického i současného tance v choreografiích Jany Trubačíkové.

Pohádka plná fantazie, dílo slavného romantického spisovatele E. T. A. Hoffmanna (v originále Louskáček a Myší král) posloužila jako skvělá předloha k baletnímu libretu A. Volkova, který pro P. I. Čajkovského připravil bohaté a dětskou představivost provokující dílo; líčí barvitě události kouzelné štědrovečerní noci, kterou putuje Klára se svým ochráncem — Princem Louskáčkem do jeho pohádkové říše a zase zpět. Pro své hudební i dramatické kvality se tento balet vrací s železnou pravidelností na mnohé taneční scény a patří již neodmyslitelně k Vánocům.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.