20. 12. 2018 | Jaromír Orel

Vernisáž Ohlédnutí 2018 a Tříkrálový koncert ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina
Výstavy
Vernisáž

První neděle roku 2019 bude ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště od 17 hodin patřit vernisáži neformálního „slováckého press fota“ Ohlédnutí 2018, do kterého se tentokrát přihlásilo 55 autorů a autorek. Na ni o hodinu později naváže Tříkrálový koncert dua Jitka Šuranská - Petr Uvira.

V kinokavárně bude vystavovat soubor svých fotografií loňská vítězka Ohlédnutí Simona Bočková. Slavnostní pohodu vernisáže podpoří horňácká cimbálová muzika s primášem Petrem Kubíkem z Velké nad Veličkou.

Tým kurátorů Ohlédnutí tentokrát doplnili hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník, architekt a hudebník Milan Nytra (ex-Buty), kteří rádi přijali pozvání pořadatelů, aby prostřednictvím výběru z došlých fotografií nahlédli na dění v regionu v uplynulém roce. Setkání poroty proběhlo ve čtvrtek 20. prosince a vedle výběru výsledného tvaru výstavy došlo také na vzpomínku na osobnosti, kteří v roce 2018 zemřely (a jimž bude také část Ohlédnutí tradičně věnována). Obě části výstavy Ohlédnutí budou k vidění do konce ledna.

Houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská je bezesporu jednou z největších osobností tuzemské world music, ostatně je držitelkou dvou cen Anděl v této kategorii. Kdo byl na koncertě skupiny Petra Uvira Ladě ví, že i česká rocková kapela může znít naprosto nekompromisně a přitom originálně. Petra můžete také znát z jeho další kapely Heimat. Jako speciální host vystoupí Milan Nytra, který působil v kapele Buty. Vstupné dobrovolné.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.