21. 10. 2018 | Markéta Macháčková

Výstava Miroslava Krále - Koláže nejen z cigaretových krabiček

Pozvánky
Klub kultury
Fotogalerie
Výstavy

Jednou ho napadlo úplně rozlepit krabičku cigaret značky Start a tak začal projekt, u kterého strávil bezpočet hodin po dobu 4 let. Miroslav Král vytvořil koláže z obalových materiálů cigaretových krabiček v hodnotě přibližně 1 milion korun. Autor vyrůstal v Uh. Hradišti, kde žije a pracuje a nyní se rozhodl své netradiční koláže představit veřejnosti.

Na tři desítky koláží z netradičních materiálů (např. cigaretových krabiček) budou na výstavě v Redutě k vidění do 26. listopadu. Vernisáž se uskuteční ve středu 24. 10. v 17 hodin.

"Po patnácti letech života v Praze jsem se přiženil do České Skalice, kde můj současný projekt začal. Vzniklo to náhodně. Jednoho dne jsem rozlepil krabičku cigaret značky "Start" a uvnitř krabičky jsem objevil kódy barev, ze kterých je krabička potištěna..Ty tóny barev mi učarovaly, proto jsem začal sbírat a rozdělávat další krabičky různých značek, a tím začala vznikat má představa o sérii obrazů. Po celou dobu tvoření jsem měl zaměstnání na směny - to znamenalo, že jsem musel tvořit v každé volné chvíli. Moc chvílí na rodinu a spánek nebylo, ale myslím, že to za to stálo." říká o své tvorbě, která bude k vidění na výstavě Koláže Miroslav Král.

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.