25. 9. 2020 | Knihovna BBB

Z druháčků už jsou opravdoví čtenáři!

Knihovna B. B. Buchlovana
Fotogalerie

Oddělení pro děti uherskohradišťské knihovny se po celý týden vždy dopoledne změnilo na Knižní království, kam dorazil písmenkový král či královna a přivítali začínající čtenáře do světa knih, pohádek, příběhů a básniček. Všechny malé princezny a rytíři byli odpasováni opravdickým mečem a slíbili, že se stanou ochránci knížek a budou knížky číst.

Karanténa odsunula slavnostní pasování z června až na měsíc září, letos jsme tedy v projektu Už jsem čtenář-Knížka pro prvňáčka pasovali už velké druháčky. Přesvědčili jsme se, že děti přes prázdniny číst nezapomněly! Některým školám z okolních obcí covidová situace nedovolila přijet, těm jsme knížky poslali. Ale 368 dětí král a královny odpasovali. O tom, že to byl pro začínající čtenáře zážitek, svědčí i to, že se nám do knihovny hlásí řada nových malých čtenářů. A my věříme, že se s nimi budeme vídat opravdu často!

Děkujeme královnám Lucii, Mirce a Lence, králi Radovanovi a princeznám Aničce, Kateřině a Elišce - vždyť i oni nám pomohli slavnostně dětem otevřít cestičku ke krásným příběhům a světu fantazie.

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.