11. 6. 2020 | Jaromír Orel

Za Gauguinem do Národní galerie v Londýně

Tiskové zprávy
Městská kina

Kino Hvězda Uherské Hradiště si váží zájmu diváků o výtvarného umění. Celoročně vybírá projekce premiérových dokumentů, vypovídajících mnohé o životě a díle nejvlivnějších umělců.

Ještě než se na plno rozběhne léto a dovolené, nabídne Hvězda projekci snímku Gauguin z Národní galerie v Londýně. Tento fascinující program bude ve Hvězdě k vidění ve čtvrtek 18. 6. od 20:00. Začíná dokumentem nahlížejícím na život a tvorbu Paula Gauguina, jednoho ze světově nejuznávanějších malířů všech dob. Natáčel se na Tahiti, ve Francii i ve Velké Británii a sleduje Gauguinovo mimořádné (a leckdy kontroverzní) umění. Na dokument poté navazuje soukromá prohlídka výstavy z Národní galerie v Londýně s názvem The Credit Suisse Exhibition: Gauguin Portraits (Gauguinovy portréty) natočená výhradně pro uvedení v kinech. Diváci tak skrze filmové plátno získají unikátní příležitost navštívit tuto výstavu s komentářem průvodců, současných umělců i světových odborníků. Studenti a senioři mají zvýhodněné vstupné.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.