Městská kina

Jazzová legenda Ella Fitzgerald v unikátním dokumentu

Kulturní delikatesy kina Hvězda Uherské Hradiště v aktuální sezóně přináší kromě baletu, oper a klasické hudby také jazzové večery. Ve čtvrtek 16. 1. ve 20 hodin se mohou příznivci žánru těšit na hudební dokument Ella: Just One Of Those Things. Ten přináší dosud nepoužité záběry a rozhovory, díky kterým dokonale přiblíží umělkyni a příběh její hudby.

Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny

V poslední den v roce do kina Hvězda a Smetanových sadů v Uherském Hradišti za­vítá Silvestrovské zimní kino a Malovásek pro všechny.

Silvestrovský koncert s královnou sopránu a kouzelníkem

Tradičním programem Kulturních delikates kina Hvězda Uherské Hradiště se vedle Louskáčka stal také přímý přenos koncertu Berlínské filharmonie.

Největší filmové hity svátků a trháky nového roku

Prosincový rodinný hit Ledové království II bude mít koncem roku a začátkem nového v kině Hvězda Uherské Hradiště silné konkurenty.

O hudbě roku 1989 na Antidiskotéce Jiřího Černého

Známý český hudební kritik a publicista Jiří Černý opět zavítá do uherskohradišťského Cafe Portal se svou Antidiskotékou. Ve středu 11. 12. se tu od 19:00 rozběhne kontaktní hudební program věnovaný hudbě roku 1989.

Vánočního Louskáčka „předskočí“ mladí tanečníci ZUŠ

Kulturní delikatesy kina Hvězda nemohou v předvánočním čase opomenout klasický, nekonečně oblíbený balet Louskáček. Čajkovského kouzelný balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna v úžasném zpracování moskevského Bolšoj baletu je zkrátka symbolem správné vánoční atmosféry.

Malé oči: zábava i tvoření na dětském filmovém festivalu

Vydejte se na pořádný filmový výlet! Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči přináší náročným zrakům i uším malých diváků opět pestrý a bohatý program – letos zaměřený na zvuk a filmovou hudbu.

Maškarní ples: elegantní hra svádění a zrady z Barcelony

Program Kulturních delikates kina Hvězda Uherské Hradiště přinese ve čtvrtek 14. 11. od 19 hodin skvělý operní kus Maškarní ples Giuseppe Verdiho v záznamu z barcelonského Gran Teatre del Liceu.

Slayer zaútočí nekompromisním koncertem a horrorem

Heavy, speed a pak přišel thrash, aby drtil bláznivé „headbangers“ metalové fanoušky v dávných osmdesátkách. V té době kralovaly americké a potažmo i světové thrash metalové scéně čtyři skupiny: Metallica, Slayer, Megadeth a Anthrax.

Spisovatel Palán přiveze do Portalu druhé nebe samotářů

Do Uherského Hradiště znovu zavítá spisovatel Aleš Palán, aby představil svou novou knihu „Jako v nebi, jenže jinak“.

Víkend s UK/UH: přijďte zažít „šedesátkový“ Londýn!

Od pátku 22. do neděle 24. listopadu ovládne kino Hvězda Uherské Hradiště přehlídka UK/UH (Dny britského filmu a kultury). Prostřednictvím dobových filmů, můžete dokonale prožít Swinging London a Swinging Sixties - 60. léta ve Velké Británii.

Miles Davis zahájí jazzovou sekci Kulturních delikates

„Byl vizionář, inovátor a tvůrce, který se vzepřel kategorizaci i ztělesněním pojmu cool jazz.“ Také takto Milese Davise charakterizuje dokumentární film Miles Davis: Birth Of the Cool, který je sondou do života a uměleckého vývoje této známé hudební a kulturní ikony.

Camino na kolečkách dorazí do Hradiště i s výstavou

Film Camino na kolečkách vznikl na 600 kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti do Španělska, kterou překonal Jan Dušek jako první český vozíčkář v historii.

Báseň o lidech a andělech Cirku La Putyka ve Hvězdě

Kultovní představení Cirku La Putyka Up End Down s nespočtem repríz u nás i v zahraničí a pyšnící se i oceněním Divadelních novin za Inscenaci roku 2010 v kategorii Tanec a balet, zamíří také do kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Dny pro duševní zdraví 2019

10. září 2019 v den mezinárodně věnovaný prevenci sebevražd začaly v České republice Týdny pro duševní zdraví. Potrvají do poloviny října. Celostátně se tak můžete setkat v různých městech ČR s přednáškami, koncerty, workshopy, filmovými projekcemi.

Nejlepší Rembrandtova díla na plátně Hvězdy

Každá Rembrandtova výstava je netrpělivě očekávána, ale ta, kterou hostila londýnská Národní galerie a Amsterdamské Rijksmuseum u příležitosti 350. výročí umělcovy smrti, byla opravdu výjimečnou událostí.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.